V Eur├│pe na v├ís ─Źak├í viac ako 50 univerz├şt!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium v Dánsku so StudyPlanet

V D├ínsku sa ┼ítuduje pod─ża anglosask├ęho modelu, kde ┼ítudenti z├şskavaj├║ bakal├írsky titul (BA) po 3 a┼ż 3,5 roku. N├ísledne m├┤┼żu pokra─Źova┼ą na dvojro─Źn├ę magistersk├ę ┼ít├║dium, kde z├şskaj├║ titul (MA/Msc).

Bakal├írsky titul je mo┼żn├ę z├şska┼ą kombin├íciou ┼ít├║dia 2-ro─Źn├ęho AP Degree (Academic Profession Degree) a 1,5 ro─Źn├Żm Top Up Degree.

V D├ínsku je mo┼żnos┼ą ├şs┼ą aj 3 ro─Źn├ęho doktorandsk├ęho ┼ít├║dia s titulom Ph.D.

D├ínske vysok├ę ┼íkoly funguj├║ na princ├şpe kreditov├ęho syst├ęmu ECTS, tak┼że si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą ┼ít├║dium svojim potreb├ím a z├íujmom. Tento syst├ęm u─żah─Źuje presun medzi vzdel├ívac├şmi in┼ítit├║ciami s podobn├Żm zameran├şm.

Tento ┼ítudijn├Ż program je pre v├ís, ak si h─żad├íte zamestnanie v oblasti obchodu a priemyslu. Kombin├íciou te├│rie a praxe, AP ┼ítudijn├ę programy s├║ vyv├şjan├ę v ├║zkej spolupr├íci so z├ístupcami t├Żchto profesion├ílnych oblast├ş. T├Żm je zaisten├ę, ┼że z├şskan├ę zru─Źnosti budete ma┼ą rovnako aktu├ílne a pokro─Źil├ę ako je to len mo┼żn├ę.

Nau─Ź├şte sa identifikova┼ą, vybera┼ą a analyzova┼ą d├íta a inform├ície z najr├┤znej┼í├şch zdrojov. Okrem toho, ┼że sa z├║─Źast┼łuj├║ predn├í┼íok, AP ┼ítudenti ─Źasto vykon├ívaj├║ projektov├ę pr├íce v mal├Żch ─Źi v├Ą─Ź┼í├şch skupin├ích. Po─Źas ┼ít├║dia absolvujete povinn├ę pracovn├ę st├í┼że v d├ínskych alebo zahrani─Źn├Żch spolo─Źnostiach ÔÇô to v├ím d├íva mo┼żnos┼ą uplatni┼ą svoje zru─Źnosti a vedomosti v praxi.

Program AP zvy─Źajne trv├í dva roky, pri─Źom ka┼żd├Ż rok je rozdelen├Ż do dvoch semestrov. S├║ pon├║kan├ę v D├ínskej Obchodnej Akad├ęmi├ş (“Erhvervsakademier”). Tie mo┼żno n├íjs┼ą po celom D├ínsku.

D├ínske Obchodn├ę Akad├ęmie pon├║kaj├║ ┼ípecializovan├║ sadu programov a b├Żvaj├║ men┼íie ako univerzity. Niektor├ę pr├şklady AP programov vyu─Źovan├Żch v angli─Źtine s├║: komunik├ícia, po─Ź├şta─Źov├ę vedy, dizajn a technol├│gie, mana┼żment cestovn├ęho ruchu, marketing mana┼żment a multimedi├ílny dizajn.

V niektor├Żch programoch maj├║ ┼ítudenti mo┼żnos┼ą pokra─Źova┼ą vo svojom AP Degree na bakal├írskej ├║rovni formou Top-up ┼ít├║dia. Top-up ┼ít├║dium je pribli┼żne 1,5 ro─Źn├ę (90 ECTS) a zvy─Źajne s├║vis├ş s t├Żm AP Degree, ktor├Ż ┼ítudent dokon─Źil. Na konci Top-up ┼ít├║dia je udelen├Ż Proffesional Bachelor Degree.

Existuj├║ dva druhy bakal├írskych stup┼łov pon├║kan├ę v D├ínsku: Professional BachelorÔÇÖs degree a University BachelorÔÇÖs degree.

Professional BachelorÔÇÖs degree v├ís kvalifikuje zamestna┼ą sa v konkr├ętnej profesii. Je ude─żovan├Ż za tri a┼ż ┼ítyri a pol roka ┼ít├║dia. Okrem nav┼ítevovania predn├í┼íok, sa ┼ítudenti z├║─Źast┼łuj├║ semin├írov, projektov├Żch pr├íc a skupinov├Żch aktiv├şt. Teoretick├Ż z├íklad je tie┼ż aplikovan├Ż prakticky prostredn├şctvom pracovn├Żch st├í┼ż├ş.

Ak chcete ├║spe┼íne dokon─Źi┼ą program, na konci ┼ít├║dia mus├şte predlo┼żi┼ą z├ívere─Źn├Ż projekt. Professional BachelorÔÇÖs Degree s├║ pon├║kan├ę na takzvan├Żch University Colleges. (“Professionsh├Şjskoler”). Tieto in┼ítit├║cie maj├║ siln├ę v├Ązby na podniky a univerzity, ako aj na ─Ćal┼íie v├Żskumn├ę in┼ítit├║cie v r├ímci svojho regi├│nu.

S ve─żk├Żm v├Żberom odborov vr├ítane stroj├írstva, IT mana┼żmentu, o┼íetrovate─żstva, zdravia a v├Ż┼żivy, u─Źite─żstva, ┼żurnalistiky a soci├ílneho vzdel├ívania v├ím tieto University Colleges pon├║kaj├║ jedine─Źn├║pr├şle┼żitos┼ą absolvova┼ą vzdel├ívac├ş program, ktor├Ż je orientovan├Ż na va┼íu bud├║cu kari├ęru. V├Ą─Ź┼íina programov umo┼ż┼łuje pr├şstup k ─Ćal┼íiemu ┼ít├║diu na postgradu├ílnej ├║rovni.

University BachelorÔÇÖs degree je ude─żovan├Ż po dokon─Źen├ş trojro─Źn├ęho bakal├írskeho programu, be┼żne vykon├ívan├ęho v r├ímci jednej alebo dvoch tematick├Żch oblast├ş. V├Żu─Źba prebieha na tradi─Źnej univerzite na z├íklade v├Żskumu. Poskytuje ┼ítudentom ┼íirok├ę akademick├ę z├íklady ako aj odborn├ę znalosti. Ku koncu programu, s├║ ┼ítudenti povinn├ş predlo┼żi┼ą z├ívere─Źn├Ż projekt. University BachelorÔÇÖs degree v├ís opr├ív┼łuje bu─Ć vst├║pi┼ą na trh pr├íce alebo pokra─Źova┼ą postgradu├ílne ┼ít├║dium.

Magistersk├ę ┼ít├║dium je pokro─Źil├Ż kurz zameran├Ż na v├Żskum, ktor├Ż trv├í dva roky. To v├ím d├í v├Żnimo─Źn├ę teoretick├ę znalosti v kombin├ícii so schopnos┼ąou ich uplatni┼ą v praxi. To zah┼Ľ┼ła fin├ílnu pr├ícu (zvy─Źajne 30 a┼ż 60 ECTS kreditov), alebo v niektor├Żch predmetoch, praktickej┼íie projekty. ┼ákoly pon├║kaj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu interdisciplin├írnych programov, ktor├ę boli vyvinut├ę s cie─żom vyhovie┼ą potreb├ím globalizovanej spolo─Źnosti, zalo┼żenej na vedomostiach. Po dokon─Źen├ş programu, budete m├┤c┼ą vst├║pi┼ą na trh pr├íce alebo vykon├íva┼ą ─Ćal┼íie ┼ít├║die (napr├şklad PhD).

Z├íkladn├ę inform├ície o D├ínsku
├Üradn├Ż jazyk:d├ín─Źina
Ubytovanie:intern├ít, ubytov┼ła, podn├íjom
Pe┼ła┼żn├í mena:D├ínska koruna (DKK)

EUR 1 = 7,47 DKK

Druhy ┼ít├║dia:univerzitn├ę
Priemern├ę mesa─Źn├ę n├íklady:400 ÔéČ a┼ż 880 ÔéČ

FUN FACT

D├ínsko vyhralo viackr├ít anketu o naj┼í┼ąastnej┼íiu krajinu na svete

Zauj├şmav├ę fakty

  • D├ínsko m├í 443 pomenovan├Żch ostrovov a z toho je 76 ob├Żvan├Żch
  • Vlajka D├ínska, Dannebrog, je najstar┼íia ┼ít├ítna vlajka na svete. Pou┼ż├şva sa od roku 1219.
  • Organiz├ícia World Audit zaradila D├ínsko ako najdemokratickej┼íiu a najmenej korumpovan├║ krajinu na svete. Druh├ę miesto jej patrilo v kateg├│rii Sloboda Tla─Źe.
  • D├íni miluj├║ z├íbavu. Nach├ídza sa tu vy┼íe 80 000 podnikov kde sa ─żudia m├┤┼żu socializova┼ą a 90% D├ínov je ─Źlenom niektor├ęho z nich.
  • D├ínska kr├í─żovsk├í rodina je najstar┼íia Eur├│pska monarchia
  • D├ínsko m├í najvy┼í┼íiu zamestnanos┼ą v Eur├│pe ÔÇô okolo 75%
  • V roku 2014, 2015 a 2016 The World Bank zaradilo D├ínsko na prv├ę miesto v Eur├│pe ako krajinu, kde sa d├í najjednoduch┼íie podnika┼ą a v r├ímci celesvetov├ęho rankingu ju zaradilo na 3. miesto hne─Ć za Singapurom a Nov├Żm Z├ęlandom.
  • Zn├íma svetov├í zna─Źka Lego a spisovate─ż Hans Christian Andersen poch├ídzaj├║ z D├ínska

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO

Mestá

Kodan

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti v D├ínsku

Som nad┼íen├Ż z┬ápodmienok ┼ít├║dia v┬áD├ínsku. Doslova to pred─Źilo moje u┼ż aj tak vysok├ę o─Źak├ívania. Na ┼íkole je ve─żmi ve─ża zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov tak┼że m├┤┼żem spozna┼ą aj in├ę kult├║ry. ┼átudujem MBA a┬áver├şm ┼że po jej skon─Źen├ş si n├íjdem dobr├║ pr├ícu.

Vlado, Koda┼ł

Najob─ż├║benej┼íie univerzity

Informácie o štúdiu v Dánsku

Zaujala V├ís mo┼żnos┼ą ┼ít├║dia v D├ínsku?

Kontaktujte nás!