V Kanade na vás čaká viac ako 100 univerzít!

Chcem vedieť viac!

Štúdium v Kanade so StudyPlanet

Naši spokojní študenti

Chcel som hrať hokej aj študovať. Kanada je na to najlepšia kombinácia. Doobeda mám školu, poobede zasa tréningy, popri tom stíham aj part time job.

Jano, Vancouver

Mestá

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Informácie o štúdiu v Kanade

Akademický rok má tendenciu plynúť od septembra každý rok, ale niektoré univerzity majú pre svoje postgraduálne štúdium iný termín začiatkov.

S dobre vyvinutými a inovatívnymi programami  na univerzitách  s výborným svetovým rankingom môžete študovať na bakalárskom alebo magisterskom stupni.

Univerzity sú autonómne a vládnu cez svoj senát. Musia sa samostatne vysporiadať s akademickými záležitosťami týkajúcimi sa učebných osnov, metodiky a stratégii výučby. Univerzity majú právomoc si stanoviť podmienky na prijatie, zásady a normy na dokončenie štúdia, vymenovávanie zamestnancov a môžu vykonávať akademické plánovanie. Ministerstvo školstva je po konzultácii s inštitúciou zodpovedné a schopné schvaľovať nové programy. Koordinovať vývoj terciárneho vzdelávania je zodpovednosťou danej univerzity.

Súkromné univerzity sú mimo-provinčné inštitúcie, ktoré majú povolenie poskytovať štúdium po starostlivom procese hodnotenia kvality zo strany určených vládnych orgánov, ktoré takýmto univerzitám udeľujú povolenie. Tieto mimo-provinčné inštitúcie sú oprávnené ponúkať tituly až po tom, ako ich aplikácie prešli procesom posúdenia kvality podľa provinčných orgánov štátnej správy a schválené stupne štúdia môžu byť aj naďalej sledované, či spĺňajú akademickú dôslednosť a či je daná inštitúcia aj naďalej spoľahlivá.

Súkromné colleges a inštitúcie sú len zriedkavo pestré na programy, pôsobia pod rôznymi menami ale napriek tomu sú licencované. Colleges tiež poskytujú neregistrované osnovy. Súkromné colleges ponúkajú jazykové tréningové programy; programy, ktoré sú kratšie ako 40 hodín; programy, ktoré stoja menej ako 1000 CAD, alebo programy ktoré majú napomôcť k profesijnému rozvoju.

Tieto inštitúcie kombinujú učenie v triede so školeniami na pracovisku. Tento typ štúdia je veľmi populárny, tak ako to je v Austrálii alebo na Novom Zélande.

V roku 2014 v Kanade nastali zmeny týkajúce sa pracovného povolenia pre medzinárodných študentov, ktorí sú v Kanade na študijných vízach. V súčasnosti nie je možné mať pracovné povolenie počas štúdia jazykových kurzov a pracovné povolenie je udelené len tým študentom, ktorý v Kanade študujú odborné alebo vysokoškolské kurzy.

Informácie o vízach

Electronic Travel Authorization – eTA

Sú to turistické víza, ktoré umožnia navštíviť Kanadu a zostať tam 3 mesiace, počas ktorých môžete aj študovať, ale neumožňujú vám legálne pracovať.

Schválené eTA víza majú platnosť až 5 rokov a je to veľmi jednoduchá on-line žiadosť. Poplatok za túto žiadosť je 7 CAD a vo väčšine prípadov je žiadosť schválená behom pár minút.

Pri vybavovaní týchto víz vám vieme asistovať.

Student visa – Study Permit & Work Permit

1.6.2014 bol pre Kanadu prelomový dátum, čo sa týka študentských víz. Vláda sa rozhodla, že zruší pracovné povolenie pre medzinárodných študentov, ktorí navštevujú jazykové kurzy. Pracovné povolenie bolo udelené len študentom, ktorí navštevujú kurzy odborného vzdelávania alebo vysokoškolské kurzy.

Najpopulárnejšie kurzy sú tzv. ročné Co-Op programy. Prvých 6 mesiacov študent navštevuje školu a môže pracovať legálne 20 hodín týždenne. Po absolvovaní štúdia mu začína tzv. praktikum a počas týchto 6 mesiacov už môže pracovať na plný úväzok a nie je povinný chodiť do školy.

Pre viac info ohľadom tohto typu štúdia a odborov za rozumnú cenu nám napíšte alebo zavolajte.

Working Holiday visa

Najpopulárnejšie víza pre občanov SR, ktorí sú vo veku 18-35. Tieto víza vám umožňujú pracovať 1 rok v Kanade a nie ste povinný študovať. Zo strany Kanady nastali opäť zmeny, ktoré sa dotkli prihlásenia do tohto programu.

Teraz uchádzači o tieto víza sa musia prihlásiť do tzv. “pools”, ktoré sa otvárajú každý rok v polke októbra. Kvóta je 315 ľudí ale v “pools” sa môže nachádzať oveľa viac ľudí. Potom začínajú kolá kedy začnú náhodne posielať pozvánky. Keď uchádzač získa danú pozvánku má už skoro isté tieto víza. Do 3 mesiacov od získania pozvánky musí imigračnému úradu poslať potrebné dokumenty.

Uchádzačom, ktorí dostali pozvánku radi pomôžeme s druhou časťou procesu.

Zaujímavé fakty

  • Kanada je najvzdelanejšia krajina na svete pretože viac ako polovica populácie má vysokoškolské vzdelanie.
  • Kanada je krajina jazier pretože má viac jazier ako zvyšok sveta dohromady.
  • Veľká časť Kanady má menšiu gravitáciu ako zvyšok sveta. Tento fenomén bol objavený až v roku 1960.
  • Hranica medzi USA a Kanadou je najdlhšia medzinárodná hranica na svete a nie je vojensky zabezpečená.
  • Ľudia v mestečku Churchill svoje autá a príbytky nezamykajú zo zaujímavého dôvodu – aby poskytli útočisko ostatným ľuďom utekajúcim pred ľadovými medveďmi.
  • Od polície môžete dostať zvláštnu „pokutu“. Ak vás policajt uvidí zdvihnúť odpadky zo zeme alebo ste náhodní vodiči dodržiavajúci dopravné predpisy môžete dostať od polície pokutu vo forme ďakovného lístka. Dobrými pokutami učia ľudí že zlé správanie sa trestá a dobré sa odmeňuje.
  • V kanade pôsobí zaujímavá iniciatíva Červený nos „OPERATION RED NOSE“ ktorá, poskytuje v čase sviatkov bezplatný odvoz opitým a unaveným vodičom. K dispozícii je 55 tisíc vodičov, ktorí dobrovoľne odvezú opitých počas vianočných sviatkov.

Najobľúbenejšie univerzity

Zaujala Vás možnosť štúdia v Kanade?

Kontaktujte nás!