V Južnej Kórei na vás čaká viac ako 10 univerzít!

Chcem vedieť viac!

Štúdium v Južnej Kórei so StudyPlanet

Naši spokojní študenti

Študovať v Južnej Kórei som sa rozhodol na základe mojich kontaktov s ľudmi z tejto krajiny u nás na Slovensku. Všetko je tu zatiaľ na vysokej úrovni, Južná Kórea má naozaj vysoko cenené technické formy vzdelávania.

Martin, Soul

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Informácie o štúdiu v Južnej Kórei

Po rozchode zo Severnou Kóreou v roku 1948 si Južná Kórea riadi krajinu samostatne. Južná Kórea sa značne líši od svojho suseda a patrí medzi medzinárodne uznávaný ázijsky „powerhouse“ v oblasti technológií, vzdelávania a cestovného ruchu. Tradície a modernosť tohoto „ázijského tigra“ vedia zahraničným študentom veľa ponúknuť. Hlavné mesto Soul sa v súčasnej dobe radí medzi svetových top 10 študentských miest. Investície do vzdelania a výskumu pomohli Južnej Kórei stať sa 13. najväčšou ekonomikou sveta a treťou najväčšou ekonomikou v Ázii. Investície a rast v oblasti inovácií a technológií znamenali, že krajina je známa ako jeden zo štyroch „Asian Tiger“ ekonomík, vedľa Hong Kongu, Singapuru a Taiwanu.

V roku 2004 si juhokórejská vláda stanovila cieľ prilákať 100.000 zahraničných študentov na svoje univerzity. Do roku 2011 a 2012 sa v krajine zapísalo viac ako 85.000 zahraničných študentov zo 171 rôznych krajín. Teraz je táto iniciatíva ešte vyššia s cieľom 200.000 zahraničných študentov do roku 2020. V rámci pokračujúceho zamerania sa na internacionalizáciu niektoré z univerzít v Južnej Kórei, vrátane Univerzity Yonsei, otvárajú nové medzinárodné kampusy s cieľom uspokojiť rastúci dopyt. Päť zahraničných univerzít si otvorilo pobočku v Incheon Global Campus (IGC), vrátane štátnej Univerzity New York (SUNY).

Život v Kórei

Mimo rušných miest ponúka Kórea aj pokoj a odpočinok. Krajina ma horské masívy, husté lesy v slávnych juhokórejských národných parkoch, tradičné parné jjimjilbang (verejný kúpeľný dom), ale aj budhistické chrámy pre meditáciu a spievanie. Pri pobreží sa nachádza veľa pokojných ostrovov, kde sa môžete stretnúť s miestnou pohostinnosťou, nadýchate sa čerstvého vzduchu a  ochutnáte čerstvé ryby.

Podmienky prijímacieho konania závisia od tej ktorej školy. Všeobecne sa môžete hlásiť na univerzitu poštou, alebo pomocou on-line prihlášky. Treba si dať pozor pretože juhokórejský akademický rok začína netradične, v marci, hoci mnoho škôl môže prijímať nových študentov dvakrát ročne – v marci a septembri. Uzávierky žiadostí pre začiatok štúdia v marci sa obvykle nastavujú medzi septembrom a novembrom, zatiaľ čo pre nástup od septembra sú termíny podania prihlášok najmä v období od mája do júna. Väčšina univerzít v Južnej Kórei má dva semestre s letnou prestávkou od júla do augusta a zimnou prestávkou od decembra do februára.

Hoci je dokonalá znalosť kórejského jazyka výhodou, asi 25% z kurzov na kórejských univerzitách je vyučovaných v angličtine. Znalosť angličtiny rastie na celoštátnej úrovni pomáha prelomiť jazykovú bariéru pre zahraničných študentov. Avšak, snaha naučiť sa základy kórejského jazyka bude určite užitočná a vydláždi vám cestu k užšej integrácii do kórejskej spoločnosti a kultúry. V oboch prípadoch musia zahraniční študenti pred začiatkom štúdia preukázať svoju znalosť jazyka.

Ako medzinárodný študent v Južnej Kórei budete potrebovať „D-2 víza“, ktoré môžu byť získané z juhokórejského veľvyslanectva alebo konzulátu vo vašej domovskej krajine. Pre získanie víz budete musieť dokladovať svoje jazykové schopnosti z anglického či kórejského jazyka, musíte predložiť aj svoj cestovný pas, vyplnenú žiadosť, potvrdenie o poslednom štúdiu ako aj o prijatí na juhokórejskú univerzitu a taktiež preukázať dostatok finančných prostriedkov na pobyt v krajine. Za vízum D-2 budete musieť zaplatiť spracovateľský poplatok približne 30 USD (pre jednorazový vstup), alebo 50 USD(viac vstupov).

Jednou z dobrých vecí týkajúcich sa štúdia v Južnej Kórei je, že školné je rovnaké pre tuzemských aj zahraničných študentov. Táto skutočnosť je súčasťou národného plánu prilákať do krajiny viac zahraničných študentov. Tieto poplatky sa líšia len v závislosti od priebehu štúdia.

Náklady na vysokoškolský kurz na verejnej univerzite sa v Kórei pohybujú od 2000 do 4500 USD za semester. Cena školného na humanitných odboroch je spravidla najnižšia, zatiaľ čo poplatky za štúdium medicíny sú tie najvyššie.

Na juhokórejskej súkromnej vysokej škole sa poplatky pohybujú medzi 3,000 až 6000 USD za semester. Priemerné ročné školné na 16 medzinárodne uznávaných univerzitách v Soule je približne 6800 USD. Pre výpočet vašich celkových študijných nákladov majte na pamäti, že každý akademický rok má dva semestre a juhokórejské vysokoškolské programy typicky trvajú štyri roky (6 rokov pre odbory ako medicína a zubné lekárstvo).

Štipendiá pre zahraničných študentov sú široko dostupné v závislosti jednotlivých vysokých škôl a zvyčajne pokrývajú 30% až 100% školného. Okrem toho je k dispozícii celý rad vládnych štipendií, ktoré môžu zahŕňať aj cestovné či životné náklady. Príkladom takéhoto vládneho programu je Global Korea Scholarship (GKS).

Zaujímavé fakty

 • Oficiálne Kórejska republika, ale široko známa ako Južná Kórea alebo len Kórea.
 • Hlavným mestom je Soul, klasifikované ako „veľkomesto“ kvôli jeho populácii viac ako 10 miliónov obyvateľov.
 • Krajina má rozlohu 99,313 km2, z toho 2,413 km pobrežia.
 • Nachádza sa na Kórejskom polostrove. Južná Kórea zdieľa jeho jedinú pozemnú hranicu so Severnou Kóreou. Na západ, cez Žlté more, je Čína a cez more smerom na východ je Japonsko.
 • Vláda je vedená voleným prezidentom, ktorý si zvolí parlament, vrátane predsedu vlády.
 • Zahraničné spoločnosti so sídlom v Južnej Kórei sú Hyundai a Samsung.
 • Južná Kórea bola jednou z mála rozvinutých krajín schopných vyhnúť sa recesii počas globálnej finančnej krízy v roku 2008.
 • Kórea odpálila svoju prvú kozmickú raketu na obežnú dráhu v roku 2009. Od tej doby bol označený za „čiastočný úspech“ lebo orbit nebol dosiahnutý; druhá raketa v roku 2010 explodovala niekoľko sekúnd po vzlete. Avšak, ako sa hovorí – do tretice všetko dobré – tak aj toto je ten prípad a rok 2013 bol úspešný.
 • Tradične národný šport je taekwondo. Ako je známe, ázijské národy majú radi virtuálne športy. V krajine je veľmi populárna počítačová hra StarCraft, ktorá priťahuje obrovské kórejské publikum. Koná sa tu aj veľa profesionálnych súťaží a sú dokonca vysielané v televízii.

Univerzity v Južnej Kórei

 • Korea University
 • South National University
 • Pohang University of Science and Technology
 • Yonsei University
 • Chungnam National University
 • University of Ulsan
 • University of Seoul
 • Nagwon National University
 • Sungkyunkwan University
 • Kyungpook National University
 • Pusan National University
 • Hanyang University
 • Kookmin University
 • Konkuk University
 • Chonnam National University
 • Sogang University
 • Hankuk University of Foreign Studies
 • Sejong University
 • Korea National University
 • Yeungman University

V krajine je viac ako 370 Univerzít a z toho je 179 súkromných Univerzít a 43 národných Univerzít.

Zaujala Vás možnosť štúdia v Južnej Kórei?

Kontaktujte nás!