V USA na v├ís ─Źak├í viac ako 500 univerz├şt!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium v USA so StudyPlanet

S viac ako 800.000 ┼ítudentmi, ktor├ş sa rozhodli roz┼í├şri┼ą svoje vzdelanie a ┼żivotn├ę sk├║senosti v Spojen├Żch ┼ít├ítoch, m├í USA najv├Ą─Ź┼íiu medzin├írodn├║ ┼ítudentsk├║ popul├íciu na svete. Takmer 4% v┼íetk├Żch ┼ítudentov zap├şsan├Żch na vysoko┼íkolsk├ę ┼ít├║dium v USA s├║ zahrani─Źn├ş ┼ítudenti a tieto ─Ź├şsla st├íle rast├║. Od polovice roku 1950, ke─Ć bolo medzin├írodn├Żch ┼ítudentov zhruba 35.000, m├í u┼ż medzin├írodn├ę vzdel├ívanie v USA za sebou dlh├║ cestu.

Existuje sn├í─Ć lep┼íie miesto, kde sa m├┤┼żete nau─Źi┼ą angli─Źtinu, ne┼ż je krajina pr├şle┼żitost├ş, USA?

Ka┼żd├Ż rok si desiatky tis├şc ┼ítudentov zvolia presne t├║to mo┼żnos┼ą. Mnoh├ş prich├ídzaj├║, aby sa pripravili na vstup na vysok├ę ┼íkoly a univerzity v Spojen├Żch ┼ít├ítoch; in├ş prich├ídzaj├║ preto aby sa nau─Źili anglick├Ż jazyk a z├írove┼ł za┼żili americk├Ż ┼żivot; ─Ćal┼í├ş si pr├şdu zlep┼íi┼ą svoju angli─Źtinu, aby si doma mohli n├íjs┼ą lep┼íiu pr├ícu.

Mo┼żno u┬áv├ís jazykov├Ż kurz nie je na prvom mieste a┬ámysl├şte si, ┼że va┼ía znalos┼ą angli─Źtiny je v poriadku. Av┼íak, mali by ste starostlivo zv├í┼żi┼ą jazykov├ę kurzy, najm├Ą intenz├şvny anglick├Ż jazykov├Ż kurz. Zlep┼íenie znalosti angli─Źtiny v├ím poskytne mo┼żnos┼ą vy┼í┼íieho TOEFL alebo IELTS sk├│re, ─Źo znamen├í, ┼że si budete m├┤c┼ą vybra┼ą zo ┼íir┼íej ponuky univerz├şt a vysok├Żch ┼ík├┤l. Nezabudnite, ┼że ka┼żd├í in┼ítit├║cia m├í in├ę po┼żiadavky na znalos┼ą anglick├ęho jazyka. Siln├ę jazykov├ę znalosti taktie┼ż┬á u─żah─Źia priebeh v├í┼ího ┼ít├║dia na vysokej ┼íkole.

┼ákolsk├ę prostredie a vy┼í┼í├ş vzdel├ívac├ş syst├ęm v Spojen├Żch ┼ít├ítoch je ve─żmi unik├ítny. Medzi hlavn├ę faktory a┬áaktivity, ktor├ę ur─Źuj├║ va┼íu celkov├║ zn├ímku za kurz patr├ş va┼ía ├║─Źas┼ą v diskusi├ích, zdie─żanie v├í┼ího n├ízoru a┬ávysvetlenie va┼íich argumentov, triedne prezent├ície a pr├íca v skupin├ích, ├║─Źas┼ą na semin├íroch, ako aj r├┤zne testy a projekty.

U─Źenie sa a zlep┼íovanie va┼íej angli─Źtiny v├ím d├í dobr├Ż z├íklad pre va┼íe vysoko┼íkolsk├ę ┼ít├║dium.

Potraviny pre jednu osobu s├║ v┬ározmedz├ş 400$ ÔÇô 600$ na mesiac v┬áz├ívislosti od va┼íich stravovac├şch n├ívykov a┬áak s├║ niektor├ę jedl├í zahrnut├ę do v├í┼ího b├Żvania na univerzite. Pozrite sa na niektor├ę z┬ánajlacnej┼í├şch supermarketov ako je Wal-Mart, Target, Costco, Trader Joe┬┤s.

Ak ┼żijete na kampuse, m├┤┼żete si vybra┼ą jed├ílny pl├ín za ktor├Ż by ste museli plati┼ą pribli┼żne 250$ na mesiac.

Orienta─Źn├ę ┼żivotn├ę n├íklady v┬ár├┤znych mest├ích USA

  • Boston (Massachusetts) a Miami (Florida): 1┬á500$ – 3┬á000$/mesiac
  • Atlanta (Georgia) 1┬á200$ – 2┬á200$/mesiac
  • Philadelphia (Pennsylvania): 800$ ÔÇô 1┬á300$/mesiac
  • Washington D.C. a New York City: 1┬á700$ – 3┬á000$/mesiac
  • Los Angeles (California): 1┬á500$ – 2┬á500$/mesiac
  • San Francisco (California): 2┬á200$ – 4┬á000$/mesiac
  • San Diego (California): 1┬á400$ – 2┬á400$/mesiac
  • New Orleans (Louisiana): 1┬á100$ – 2┬á000$/mesiac
  • Seattle (Washington): 1┬á500$ – 2┬á500$/mesiac
  • Chicago (Illinois): 1┬á300$ – 2┬á500$/mesiac
  • Detroit (Michigan): 1┬á000$ – 1┬á800$/mesiac
 • Dallas a Houston (Texas): 1┬á000$ – 2┬á000$ /mesiac

V┬áUSA existuj├║ tri mo┼żnosti ubytovania pre medzin├írodn├Żch ┼ítudentov:

 1. Ubytovanie na kampuse

┼Żijete v┬á┼íkolskom are├íli v┬á┼ítudentskej izbe alebo v┬á┼ítudentskom byte. Toto ubytovanie m├┤┼że by┼ą drah┼íie ale spozn├íte ve─ża ┼ítudentov, ve─żmi r├Żchlo. Ubytovanie v┬áare├íli ┼íkoly m├┤┼że by┼ą dobr├í vo─żba pre ┼ítudentov prv├ęho ro─Źn├şka aby boli s├║─Źas┼ąou ┼żivota na kampuse a┬ástretli sa s┬áostatn├Żmi ┼ítudentmi. Stravovanie m├┤┼że by┼ą zahrnut├ę v┬ácene tohto ubytovania.

 1. Ubytovanie mimo kampusu

Prenajmete si s├║kromn├Ż/spolo─Źn├Ż byt mimo are├ílu, zvy─Źajne za ni┼ż┼íiu cenu ne┼ż b├Żva na kampuse ┼íkoly. International Office (oddelenie, ktor├ę sa star├í o┬ámedzin├írodn├Żch ┼ítudentov) na univerzite m├┤┼że zvy─Źajne pom├┤c┼ą s┬áinform├íciami o┬ás├║kromn├Żch apartm├ínoch, a┬ákde ich h─żada┼ą. To m├┤┼że by┼ą tie┼ż u┼żito─Źn├ę pre do─Źasn├ę ubytovanie v┬áprv├Żch t├Ż┼żd┼łoch po pr├şchode.

 1. Hos┼ąovsk├í rodina

T├║to alternat├şvu pon├║kaj├║ len niektor├ę univerzity. ┼ákoly, ktor├ę sa venuj├║ v├Żu─Źbe angli─Źtiny ju maj├║ v┼íetky. Je to drah┼íie v┬áporovnan├ş s┬áubytovan├şm mimo kampusu ale poskytuj├║ v├ím ─Ćal┼íiu podporu rodiny a┬ár├Żchlo v├ís zau─Źia do americkej kult├║ry.

N├íklady na ubytovanie s├║ rovnako rozdielne ako celkov├ę n├íklady na ┼żivot v┬áUSA. Priemern├Ż byt m├┤┼że za─Źa┼ą od 600$ na mesiac (apartm├íny s┬ájednou sp├íl┼łou vo vidieckych oblastiach) a┬ám├┤┼że ├şs┼ą a┼ż do v├Ż┼íky 3┬á000$ na mesiac (1 sp├íl┼łov├Ż apartm├ín v┬áBostone).

Pren├íjom mimo kampusu v┬áAmerike m├┤┼że by┼ą menej n├íkladn├ę ako b├Żvanie na kampuse a┬áza─Ź├şna od 450$ na mesiac za spolo─Źn├║ izbu.

Priemern├ę n├íklady na izbu a┬ástravu na univerzit├ích s├║:

 • 9 800 $ za akademick├Ż rok na verejn├Żch vysok├Żch ┼íkol├ích
 • 11 100 $ za akademick├Ż rok na s├║kromn├Żch vysok├Żch ┼íkol├ích

Mesa─Źn├Ż preukaz verejnej dopravy stoj├ş od 45$ do 100$ (niektor├ę univerzity maj├║ z─żavy pre ┼ítudentov ale nie v┼íetky). Napr├şklad v┬áCincinnati je pre ┼ítudentov cestovn├í karta na metro za 53$ na semester a┬áv Nashville stoj├ş mesa─Źn├í karta mestskej hromadnej preprave 44$.

Sna┼żte sa zapo─Ź├şta┼ą dovolenkov├ę v├Żlety do turistick├Żch destin├ícii a┬áv├şkendov├ę pobyty v┬áUSA, preto┼że v┬áz├ívislosti od va┼íej polohy kde ┼ítudujete a┬ácie─ża m├┤┼żete zaplati┼ą a┼ż 500$ za v├Żlet.

Jednou z┬ánajv├Ą─Ź┼í├şch vec├ş, ktor├ę si budete musie┼ą spravova┼ą, ke─Ć idete na univerzitu do USA, s├║ va┼íe finan─Źn├ę prostriedky. Existuje ve─ża b├ínk v┬áUSA, rovnako ako r├┤zne typy ├║─Źtov.

─îi ste medzin├írodn├Ż ┼ítudent alebo dom├íci ┼ítudent v┬áUSA, stoj├ş za to zisti┼ą, ak├ę bankov├ę ├║─Źty s├║ k┬ádispoz├şcii pre ┼ítudentov.

 • Vyberte si banku

Existuje ve─ża b├ínk v┬áUSA, tak┼że najlep┼í├ş sp├┤sob ako ich z├║┼żi┼ą je pozrie┼ą sa na to ─Źo pon├║kaj├║ pre ┼ítudentov. Mnoh├ę bankov├ę ├║─Źty bud├║ ma┼ą mesa─Źn├Ż poplatok alebo poplatky za slu┼żby ale niektor├ę banky tieto poplatky ne├║─Źtuj├║ ┼ítudentov.

─Äal┼íiu vec, na ktor├║ je v┼żdy potrebn├ę sa pozrie┼ą je, ktor├ę bankomaty s├║ k┬ádispoz├şcii vo va┼íom univerzitnom are├íli. Ak pou┼żijete bankomat inej banky na v├Żber pe┼łaz├ş zo svojho ├║─Źtu je tu mo┼żnos┼ą ┼że v├ím bude ├║─Źtovan├Ż poplatok za dan├Ż v├Żber.

Odpor├║─Źame v├ím otvori┼ą svoj bankov├Ż ├║─Źet v┬án├írodnej banke ako je Bank of America alebo Chase namiesto ┼ít├ítnej banky, aby ste mohli pou┼ż├şva┼ą bankomaty v┬ácelej krajine.

Niektor├ę banky bud├║ tie┼ż ├║─Źtova┼ą poplatky za papierov├ę v├Żpisy, preto sa uistite, ┼że ste si vedom├Ż tohto poplatok pri pod├ívan├ş ┼żiadosti na otvorenie ├║─Źtu.

 • Vyberte si ├║─Źet
 • Be┼żn├Ż ├║─Źet ÔÇô m├┤┼żete pravidelne vybera┼ą peniaze, plati┼ą ├║─Źty. ┼Żia─ż v├Ą─Ź┼íinou tam nie je ┼żiadny ├║rok.
 • Sporiaci ├║─Źet ÔÇô tento typ ├║─Źtu je u┼żito─Źn├Ż na ukladanie pe┼łaz├ş v┬ádlh┼í├şch ─Źasov├Żch obdobiach, preto┼że va┼íe peniaze z├şskavaj├║ v├Ą─Ź┼í├ş ├║rok ako na be┼żnom ├║─Źte.
 • Ako si otvori┼ą ├║─Źet

Hoci je mo┼żn├ę otvori┼ą bankov├Ż ├║─Źet cez telef├│n alebo online, ak ste medzin├írodn├Ż ┼ítudent, m├┤┼że to by┼ą jednoduch┼íie osobne, v┬ápr├şpade ┼że m├íte nejak├ę komplik├ície.

Ke─Ć p├┤jdete do banky budete potrebova┼ą:

 • Va┼íe cel├ę meno, dom├ícu adresu, dom├íce telef├│nne ─Ź├şslo, telef├│nne ─Ź├şslo kampusu a┬áadresu ┼íkoly
 • V├í┼í pas
 • I-20 dokument (osved─Źenie o┬áopr├ívnenosti/┼ítat├║t nepris┼ąahovaleck├ęho ┼ítudenta)
 • Ak├Żko─żvek in├Ż dokument toto┼żnosti (identifika─Źn├Ż preukaz ┼ítudenta, rodn├Ż list, vodi─Źsk├Ż preukaz
 • List prijatia od va┼íej univerzity
 • Suma pe┼łaz├ş na vklad do ├║─Źtu (to sa bude l├ş┼íi┼ą medzi bankami).

Tieto po┼żiadavky sa medzi bankami m├┤┼żu mierne l├ş┼íi┼ą, preto sa uistite, ┼że ste skontrolovali ─Źo va┼ía banka potrebuje predt├Żm, ako tam p├┤jdete osobne.

ESTA

Od novembra 2008 m├┤┼żu slovensk├ş ob─Źania cestova┼ą do USA na bezv├şzov├Ż program. Na vycestovanie v r├ímci bezv├şzov├ęho programu potrebujete biometrick├Ż pas, schv├ílen├║ cestovn├║ autoriz├íciu (ESTA) a Va┼ía cesta nesmie trva┼ą dlh┼íie ako 90 dn├ş.

Bezv├şzov├Ż program a ESTA s├║ ur─Źen├ę len na turistick├ę alebo s├║kromn├ę slu┼żobn├ę cesty. Ak cestujete do USA pracova┼ą, ┼ítudova┼ą, alebo na ofici├ílne pracovn├ę cesty z poverenia slovenskej vl├ídy, alebo z ak├ęhoko─żvek in├ęho d├┤vodu okrem turistiky alebo slu┼żobnej cesty, nesmiete pou┼żi┼ą bezv├şzov├Ż styk a elektronick├║ cestovn├║ autoriz├íciu ESTA. Vtedy je potrebn├ę pred cestou po┼żiada┼ą o v├şzum (https://sk.usembassy.gov/sk/visas-sk/). Ak u┼ż v┼íak m├íte platn├ę americk├ę v├şzum, nepotrebujete ESTA.

┼átudentsk├ę v├şza (F-1)

O┬átieto v├şza m├┤┼żu po┼żiada┼ą ob─Źania SR, ktor├ş tam id├║ ┼ítudova┼ą na stredn├║ ┼íkolu, vysok├║ ┼íkolu alebo univerzitu. Pre t├Żch, ktor├ş id├║ ┼ítudova┼ą angli─Źtinu na jazykov├║ ┼íkolu s├║ tieto v├şza dostupn├ę ale va┼ía v├Żu─Źbu mus├ş by┼ą aspo┼ł 18 hod├şn t├Ż┼żdenne ale ve─żmi ich neodpor├║─Źame ke─Ć┼że tak├Żto ┼ítudenti nemaj├║ pracovn├ę povolenie.

Pracovn├ę povolenie v┬ár├ímci F-1 v├şz je dostupn├ę pre ┼ítudentov vysok├Żch ┼ík├┤l a┬áuniverz├şt a┬ás├║ 4 typy povolenia

 • Zamestnanie na kampuse ┼íkoly

Zamestnanie na univerzite je najviac vo─żne dostupn├ę ┼ítudentom F-1 v├şz a┬ávz┼ąahuje sa na pr├ícu, ktor├í sa uskuto─Ź┼łuje na akademickej p├┤de alebo na ÔÇ×vzdel├ívacom mieste mimo are├íluÔÇť.

Pod─ża Ministerstva pre Vn├║torn├║ Bezpe─Źnos┼ą ÔÇ×vzdel├ívacie miesto mimo are├íluÔÇť mus├ş sp─║┼ła┼ą aspo┼ł jedno z┬át├Żchto dvoch krit├ęri├ş:

 • S├║vis├ş s┬áu─Źebn├Żmi osnovami ┼íkoly
 • S├║visia so zmluvne financovan├Żmi v├Żskumn├Żmi projektami na postgradu├ílnej ├║rovni

Druh├í ─Źas┼ą tejto defin├şcie stoj├ş za zmienku, ke─Ć┼że mnoh├ę vysok├ę ┼íkoly a┬áuniverzity maj├║ budovy a┬ávzdel├ívacie partnerstv├í po celom meste.

Tak┼że in├Żmi slovami by ste mohli pracova┼ą niekde na ┼íkolskom kampuse, ako napr├şklad v┬ákn├şhkupectve, kni┼żnici alebo kaviarni. Alebo by ste mohli pracova┼ą niekde vo v├Żskumnom laborat├│riu mimo kampusu, ktor├ę je prepojen├ę so ┼íkolou.

Toto je jedin├Ż typ zamestnania, ktor├ę m├┤┼żete za─Źa┼ą v┬áprvom akademickom roku a┬ám├┤┼żete sa o neho uch├ídza┼ą u┼ż 30 dn├ş pred za─Źiatkom vyu─Źovania.

Pracovn├í doba je obmedzen├í na 20 hod├şn t├Ż┼żdenne po─Źas ┼íkoly ale m├┤┼żete pracova┼ą na pln├Ż ├║v├Ązok po─Źas pr├ízdnin a┬ádovoleniek. Ak sa rozhodnete pracova┼ą na viacer├Żch pracovn├Żch miestach na kampuse, va┼íe celkov├ę kombinovan├ę hodiny v┬át├Ż┼żdni nem├┤┼żu presiahnu┼ą 20 hod├şn t├Ż┼żdenne.

 1. Zamestnanie mimo kampusu školy

Pracovn├ę miesta mimo va┼íej ┼íkoly s├║ dostupn├ę iba medzin├írodn├Żm ┼ítudentom, ktor├ş absolvovali jeden ├║pln├Ż akademick├Ż rok a┬áktor├ş maj├║ kvalifikovan├ę ekonomick├ę ┼ąa┼żkosti.

Pod─ża Ministerstva pre Vn├║torn├║ Bezpe─Źnos┼ą znamen├í kvalifikovan├í ekonomick├í ┼ąa┼żkos┼ą ÔÇ×nov├ę neo─Źak├ívan├ę okolnosti mimo va┼íej kontrolyÔÇť ako napr├şklad:

 • Strata finan─Źnej pomoci alebo zamestnania v┬áare├íli ┼íkoly (ak ┼ítudent nie je vinn├Ż)
 • Vysok├ę zv├Ż┼íenie ┼íkoln├ęho alebo ┼żivotn├Żch n├íkladov
 • Neo─Źak├ívane ve─żk├ę lek├írske poplatky, ktor├ę nie s├║ kryt├ę poisten├şm
 • Neo─Źak├ívan├ę zmeny vo finan─Źn├Żch podmienkach pre zdroje finan─Źnej podpory ┼ítudenta
 • ─Äal┼íie podstatn├ę, neo─Źak├ívan├ę v├Żdavky

Ak chcete po┼żiada┼ą o┬ázamestnanie mimo kampusu, kontaktujete svojho Designated School Official (DSO). Mus├ş schv├íli┼ą d├┤vod a┬áodporu─Źi┼ą zamestnanie mimo are├ílu ako prv├║ ─Źas┼ą procesu podania ┼żiadosti.

Upozor┼łujeme, ┼że nem├┤┼żete za─Źa┼ą pracova┼ą, k├Żm va┼íu ┼żiados┼ą st├íle posudzuje U.S. Immigration & Customs Enforcement. Podajte si ┼żiados┼ą v┬ápredstihu aby ste mohli za─Źa┼ą pracova┼ą ke─Ć dostanete ponuku na pr├ícu. Ak m├íte povolenie, m├┤┼żete pracova┼ą 20 hod├şn t├Ż┼żdenne.

 1. Optional Practical Training (OPT)

OPT sa vz┼ąahuje na do─Źasn├ę zamestnanie t├Żkaj├║ce sa v├í┼ího ┼ítudijn├ęho odboru (napr. pr├íca v┬átelev├şznej stanici ak ┼ítudujete ┼żurnalistiku). Opr├ívnen├ş ┼ítudenti m├┤┼żu z├şska┼ą a┼ż 12 mesiacov OPT zamestnania.

Existuj├║ dva typy OPT:

 • OPT pred dokon─Źen├şm ┼ít├║dia: t├íto mo┼żnos┼ą je k┬ádispoz├şcii po dokon─Źen├ş jedn├ęho akademick├ęho roka na vysokej ┼íkole alebo univerzite v┬áUSA. M├┤┼żete pracova┼ą a┼ż 20 hod├şn t├Ż┼żdenne po─Źas ┼ít├║dia alebo na pln├Ż ├║v├Ązok ke─Ć ne┼ítudujete.
 • OPT po skon─Źen├ş ┼ít├║dia: po dokon─Źen├ş ┼ít├║dia m├┤┼żete po┼żiada┼ą o┬át├║to mo┼żnos┼ą. T├ş, ktor├ş maj├║ povolenie na OPT po ukon─Źen├ş ┼ít├║dia, m├┤┼żu pracova┼ą bu─Ć na ─Źiasto─Źn├Ż alebo pln├Ż ├║v├Ązok 12 mesiacov.

Budete potrebova┼ą s├║hlas od v├í┼ího DSO (Designated School Official), ktor├Ż potvrd├ş va┼íu ┼żiados┼ą a┬ápom├┤┼że v├ím ju odosla┼ą na U.S. Citizenship and Immigration Services.

Ak ukon─Ź├şte ┼ít├║dium a┬áz├║─Źastn├şte sa OPT po skon─Źen├ş ┼ít├║dia, m├┤┼żete sa kvalifikova┼ą na roz┼í├şrenie STEM OPT, ─Źo je 24-mesa─Źn├ę obdobie do─Źasn├ęho ┼íkolenia, ktor├ę priamo s├║vis├ş s┬áva┼í├şm ┼ítudijn├Żm programom.

Toto roz┼í├şrenie je k┬ádispoz├şcii len vtedy, ak je v├í┼í zamestn├ívate─ż zap├şsan├Ż do programu E-Verify a┬áak m├íte titul v┬ájednej z┬áoblast├ş STEM (Science, Technology, Engineering or Mathematics)

Z├íkladn├ę inform├ície o USA
├Üradn├Ż jazyk:┼Żiaden na feder├ílnej ├║rovni, de facto Angli─Źtina
V├şza:├üno
Ubytovanie:Intern├ít, hos┼ąovsk├í rodina, s├║kromn├ę n├íjmy
Mo┼żnos┼ą pracova┼ą:├üno
Kurz:Americk├Ż dol├ír (USD)

EUR 1 = 1,079 USD

Priemern├ę mesa─Źn├ę n├íklady:600ÔéČ – 1500ÔéČ

FUN FACT

V┬áAmerike je viac telev├şzorov ako obyvate─żov Ve─żkej Brit├ínie

Zauj├şmav├ę fakty

 • Denne sa v┬áUSA spotrebuje pribli┼żne 0,4 kilometra ┼ítvorcov├ęho pizze
 • Ka┼żd├║ sekundu zjedia Ameri─Źania spolo─Źne 45 kg ─Źokol├ídy
 • USA odk├║pili Alja┼íku od Ruska za 7,2 mili├│na dol├írov v┬ároku 1867
 • 80% pozemkov v┬áNevade vlastn├ş vl├ída USA
 • Pam├Ątn├şk Four Corners je jedin├Żm miestom v┬áUSA, ktor├ę sa nach├ídza v┬á4 ┼ít├ítoch
 • V┬ároku 2012 bolo v┬áUSA viac u┼ż├şvate─żov facebooku ako voli─Źov, ktor├ş sa z├║─Źastnili volieb
 • Ban├ín je najpopul├írnej┼íie ovocie v┬áUSA
 • 60 000 plastov├Żch ta┼íiek je v┬áUSA pou┼żit├Żch ka┼żd├Żch 5 sek├║nd
 • USA nem├í ofici├ílny n├írodn├Ż jazyk

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO

Mestá

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti

Spojen├ę ┼ít├íty maju najlep┼íie ┼íkoly na svete a┬ája som chcel ┼ítudova┼ą na jednej z┬ánich. ┼át├║dium je n├íro─Źn├ę av┼íak pon├║ka v├Żborn├ę pr├şle┼żitosti pre ─Ćal┼í├ş rozvoj. U┼ż teraz m├ím ponuky z┬ámakl├ęrskych domov z┬áWall street alebo lond├Żnskeho City.

Peter, Boston

Najob─ż├║benej┼íie ┼íkoly

Štúdium v USA so StudyPlanet

Zaujala V├ís mo┼żnos┼ą ┼ít├║dia v USA?

Kontaktujte nás!