V USA na vás čaká viac ako 500 univerzít!

Chcem vedieť viac!

Štúdium v USA so StudyPlanet

Naši spokojní študenti

Spojené štáty maju najlepšie školy na svete a ja som chcel študovať na jednej z nich. Štúdium je náročné avšak ponúka výborné príležitosti pre ďalší rozvoj. Už teraz mám ponuky z maklérskych domov z Wall street alebo londýnskeho City.

Peter, Boston

Mestá

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Informácie o štúdiu v USA

S viac ako 800.000 študentmi, ktorí sa rozhodli rozšíriť svoje vzdelanie a životné skúsenosti v Spojených štátoch, má USA najväčšiu medzinárodnú študentskú populáciu na svete. Takmer 4% všetkých študentov zapísaných na vysokoškolské štúdium v USA sú zahraniční študenti a tieto čísla stále rastú. Od polovice roku 1950, keď bolo medzinárodných študentov zhruba 35.000, má už medzinárodné vzdelávanie v USA za sebou dlhú cestu.

Existuje snáď lepšie miesto, kde sa môžete naučiť angličtinu, než je krajina príležitostí, USA?

Každý rok si desiatky tisíc študentov zvolia presne túto možnosť. Mnohí prichádzajú, aby sa pripravili na vstup na vysoké školy a univerzity v Spojených štátoch; iní prichádzajú preto aby sa naučili anglický jazyk a zároveň zažili americký život; ďalší si prídu zlepšiť svoju angličtinu, aby si doma mohli nájsť lepšiu prácu.

Možno u vás jazykový kurz nie je na prvom mieste a myslíte si, že vaša znalosť angličtiny je v poriadku. Avšak, mali by ste starostlivo zvážiť jazykové kurzy, najmä intenzívny anglický jazykový kurz. Zlepšenie znalosti angličtiny vám poskytne možnosť vyššieho TOEFL alebo IELTS skóre, čo znamená, že si budete môcť vybrať zo širšej ponuky univerzít a vysokých škôl. Nezabudnite, že každá inštitúcia má iné požiadavky na znalosť anglického jazyka. Silné jazykové znalosti taktiež  uľahčia priebeh vášho štúdia na vysokej škole.

Školské prostredie a vyšší vzdelávací systém v Spojených štátoch je veľmi unikátny. Medzi hlavné faktory a aktivity, ktoré určujú vašu celkovú známku za kurz patrí vaša účasť v diskusiách, zdieľanie vášho názoru a vysvetlenie vašich argumentov, triedne prezentácie a práca v skupinách, účasť na seminároch, ako aj rôzne testy a projekty.

Učenie sa a zlepšovanie vašej angličtiny vám dá dobrý základ pre vaše vysokoškolské štúdium.

Zaujímavé fakty

Mnoho amerických vysokých škôl a univerzít ponúka intenzívne kurzy v angličtine. Na to, aby ste mali nárok na študentské víza, musí váš intenzívny jazykový kurz spĺňať podmienku trvania minimálne 18 hodín týždenne. Výuka v najintenzívnejších kurzoch prebieha v rozsahu 20-25 hodín týždenne. Študenti sa obvykle zapíšu do týchto kurzov na začiatku semestra akademického roka.

Výhodou týchto kurzov je, že študenti môžu zvyčajne bývať na internáte a majú plné právo využívať školské zariadenia, univerzitnú knižnicu, rekreačné a športové plochy a podobne. Taktiež si môžu precvičiť svoju angličtinu so študentmi vysokých škôl, ktorých stretnú na kampuse.

Na niektorých školách môžu študenti vo vyšších úrovniach anglického kurzu absolvovať niektoré univerzitné kurzy, už počas toho, ako si dokončujú svoje jazykové štúdium. Ďalšou výhodou študovania jazykových kurzov na univerzitách je, že študenti na F-1 vízach môžu pracovať na akademickej pôde až 20 hodín týždenne.

Je dôležité si uvedomiť, že intenzívne anglické kurzy zvyčajne nie sú súčasťou vysokej školy alebo univerzitných akademických študijných programov, a preto môžete, alebo nemusíte získať kredity. Študenti zapísaní do jazykových kurzov nie sú nutne prijatí na tú vysokú školu alebo univerzitu, kde kurz navštevujú. Zistite si, či vysoká škola alebo univerzita ponúka podmienečné prijatie a aké sú požiadavky.

Majte na pamäti, že verejné vysoké školy a univerzity stoja často menej ako súkromné univerzity a vysoké školy.

Niektoré súkromné jazykové školy pripravujú študentov aj na prijímacie skúšky na vysoké školy a univerzity a mnoho z nich sa v skutočnosti nachádza na kampuse univerzity alebo v jej blízkosti. Iné sú väčšinou umiestnené v centre mesta. Majte na pamäti, že iba niektoré zo súkromných škôl zaisťujú bývanie či vybavenie hostiteľskej rodiny.

U niektorých súkromných škôl môžu študenti pokročilej úrovne angličtiny absolvovať jeden alebo dva akademické kurzy na okolitých školách alebo univerzitách. Mnohé súkromné jazykové školy tiež ponúkajú “dovolenkové programy”, kde sa študenti učia angličtinu zatiaľ čo cestujú na zaujímavé miesta alebo sa zúčastňujú rôznych aktivít.

V porovnaní s vysokými školami a univerzitami,  na súkromných školách, môže byť rozvrh značne flexibilnejší . Nové kurzy môžu začať každých pár týždňov. To je výhodou pre študentov, ktorí majú záujem o krátkodobé štúdium.

Najobľúbenejšie školy

Zaujala Vás možnosť štúdia v USA?

Kontaktujte nás!