Zobrazte si všetky univerzity na Malte!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium na Malte so StudyPlanet

Malta je jednou z┬ánajobl├║benej┼í├şch destin├íci├ş na svete pre ─żud├ş, ktor├ş sa u─Źia angli─Źtinu a┬áto z┬ádobr├ęho d├┤vodu. Nikde inde v┬áEur├│pe nen├íjdete tak pr├şjemn├║ kl├şmu s┬ábohatou stredom├│rskou kult├║rou a┬ápopritom sa nau─Ź├şte angli─Źtinu.

Uniknite nepr├şjemn├ęmu po─Źasiu doma a┬ápodte ┼ítudovat angli─Źtinu na Maltu, kde n├íjdete u┼żasn├ę pl├í┼że a┬áceloro─Źn├ę slnko, rovnako tu n├íjdete stredomorsk├║ atmosf├ęru a┬áangli─Źtinu ako ofici├ílny jazyk.

Kult├║ra Malty odr├í┼ża jej bohat├║ hist├│riu, s┬ávplyvmi zo v┼íetk├Żch kult├║r a┬áciviliz├íci├ş, ktore vl├ídli na Malte v┬áposledn├Żch 7000 rokoch a┬ás├║ st├íle vidite─żn├ę na t├Żchto mal├Żch ostrovov.

Tieto ostrovy v┬áStredomor├ş s├║ jedno ve─żk├ę m├║zeum, pln├ę historick├Żch budov a┬áartefakty z┬ár├┤znch kult├║r, ktor├ę zdobili ich brehy.

Po─Źas napoleonsk├Żch vojen, Briti br├ínili Maltu pred Franc├║zmi a┬átak sa Malta stala s├║─Źas┼ąou britsk├ęho imp├ęria, pokia─ż jej neudelili nez├ívislos┼ą v┬ároku 1964. Nie je prekvapen├şm, ┼że toto obdobie britskej nadvl├ídy zanechalo svoje typick├ę stopy na budov├ích a┬ákult├║ry Malty.

Fotogal├ęria

Z├íkladn├ę inform├ície o Malte
├Üradn├Ż jazyk:malt─Źina,┬áangli─Źtina
Ubytovanie:intern├ít, ubytov┼ła, podn├íjom
Pe┼ła┼żn├í mena:Euro (EUR)
Druhy ┼ít├║dia:univerzitn├ę
Priemern├ę mesa─Źn├ę n├íklady:300 ÔéČ a┼ż 680 ÔéČ

FUN FACT

Na Malte sa jazd├ş na ─żavej strane a ceny za benz├şn s├║ podobn├ę Slovensku.

Pamiatky, ktor├ę by ste si mali pozrie┼ą

   • Ggantija Temples ÔÇô postaven├ę okolo 3600 a┬á3200 pred na┼í├şm letopo─Źtom a┬ápova┼żovan├ę za najstar┼íie pre┼ż├şvaj├║ce, vo─żne stojace pamiatky na svete.
   • The Hal Saflieni Hypogeum ÔÇô postaven├Ż v rokoch 3300 a 3000 pred na┼í├şm letopo─Źtom je jedin├Ż zn├ímy prehistorick├Ż podzemn├Ż chr├ím na svete.
   • St. AgathaÔÇÖs catacombs a St. PaulÔÇÖs catacombs.
   • Museum of Roman Antiquities ÔÇô Hlavn├Żm zameran├şm tohto m├║zea s├║ pozostatky Domus Romana, ┼ílachtick├Ż mestk├Ż dom z R├şmskej ├ęry a datuje sa do 1. storo─Źia pred na┼í├şm letopo─Źtom. Vrcholom je, ┼że sa zachovali zlo┼żit├ę mozaiky.
   • Valletta ÔÇô Kr├ísne, barokov├ę hlavn├ę mesto postaven├ę malt├ęzsk├Żmi rytiermi.

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO

Školy na Malte

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti

V Austr├ílii som v─Ćaka StudyPlanet u┼ż 16 rokov. P├┤vodne som pri┼íla ┼ítudova┼ą a zbiera┼ą sk├║senosti do Sydney, ┼żivot v Austr├ílii som si v┼íak ob─ż├║bila, pres┼ąahovala som sa do Melbourne a rozhodla sa tu osta┼ą natrvalo. ─Żudia zo StudyPlanet so mnou osobne vybavovali v┼íetky potrebn├ę n├íle┼żitosti, tak┼że som na ni─Ź neostala sama.

Katar├şna, Melbourne

Informácie o štúdiu na Malte

Zaujala V├ís mo┼żnos┼ą ┼ít├║dia na Malte?

Kontaktujte nás!