Zobrazte si všetky univerzity na Malte!

Chcem vedieť viac!

Štúdium na Malte so StudyPlanet

Malta je jednou z najoblúbenejších destinácií na svete pre ľudí, ktorí sa učia angličtinu a to z dobrého dôvodu. Nikde inde v Európe nenájdete tak príjemnú klímu s bohatou stredomórskou kultúrou a popritom sa naučíte angličtinu.

Uniknite nepríjemnému počasiu doma a podte študovat angličtinu na Maltu, kde nájdete užasné pláže a celoročné slnko, rovnako tu nájdete stredomorskú atmosféru a angličtinu ako oficiálny jazyk.

Kultúra Malty odráža jej bohatú históriu, s vplyvmi zo všetkých kultúr a civilizácií, ktore vládli na Malte v posledných 7000 rokoch a sú stále viditeľné na týchto malých ostrovov.

Tieto ostrovy v Stredomorí sú jedno veľké múzeum, plné historických budov a artefakty z rôznch kultúr, ktoré zdobili ich brehy.

Počas napoleonských vojen, Briti bránili Maltu pred Francúzmi a tak sa Malta stala súčasťou britského impéria, pokiaľ jej neudelili nezávislosť v roku 1964. Nie je prekvapením, že toto obdobie britskej nadvlády zanechalo svoje typické stopy na budovách a kultúry Malty.

Fotogaléria

Základné informácie o Malte
Úradný jazyk: maltčina, angličtina
Ubytovanie: internát, ubytovňa, podnájom
Peňažná mena: Euro (EUR)
Druhy štúdia: univerzitné
Priemerné mesačné náklady: 300 € až 680 €

FUN FACT

Na Malte sa jazdí na ľavej strane a ceny za benzín sú podobné Slovensku.

Pamiatky, ktoré by ste si mali pozrieť

   • Ggantija Temples – postavené okolo 3600 a 3200 pred naším letopočtom a považované za najstaršie prežívajúce, voľne stojace pamiatky na svete.
   • The Hal Saflieni Hypogeum – postavený v rokoch 3300 a 3000 pred naším letopočtom je jediný známy prehistorický podzemný chrám na svete.
   • St. Agatha’s catacombs a St. Paul’s catacombs.
   • Museum of Roman Antiquities – Hlavným zameraním tohto múzea sú pozostatky Domus Romana, šlachtický mestký dom z Rímskej éry a datuje sa do 1. storočia pred naším letopočtom. Vrcholom je, že sa zachovali zložité mozaiky.
   • Valletta – Krásne, barokové hlavné mesto postavené maltézskými rytiermi.

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Školy na Malte

Naši spokojní študenti

V Austrálii som vďaka StudyPlanet už 16 rokov. Pôvodne som prišla študovať a zbierať skúsenosti do Sydney, život v Austrálii som si však obľúbila, presťahovala som sa do Melbourne a rozhodla sa tu ostať natrvalo. Ľudia zo StudyPlanet so mnou osobne vybavovali všetky potrebné náležitosti, takže som na nič neostala sama.

Katarína, Melbourne

Informácie o štúdiu na Malte

Zaujala Vás možnosť štúdia na Malte?

Kontaktujte nás!