Nájdi si s nami svoje vysnívané štúdium v zahraničí!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Pomôžte zvieratám v núdzi

Máte radi zvieratá? Potom budete milovať dobrovoľnú prácu so zvieratami! Získať blízky kontakt s gepardmi, levmi, paviánmi a mnohými ďalšími druhmi zvierat. Ako dobrovoľník budete chrániť zvieratá, podieľať sa na každodennej prevádzke a mnoho ďalších vecí.

Dobrovoľnícke programy nájdete v našej ponuke už od 200€!

Čo poplatok obsahuje:

  • Letiskový transfer tam aj späť
  • Ubytovanie s ďalšími dobrovoľníkmi
  • Plná penzia počas pobytu
  • Samotný program

Kone a Levy

Máte vášeň pre kone a jazdectvo, ale zároveň sa chcete dostať skutočne blízko k africkým zvieratám a voľne žijúcimi zvieratám? Náš projekt Horse & Lion je určený pre tých, ktorí chcú jazdiť a pracovať s v trochu odlišnom prostredí. Hlavnou úlohou je samozrejme práca s koňmi, ale budete mať možnosť  pracovať z blízka aj s levmi.

Kŕmenie levov

Vaša nová práca bude v rezervácii o rozlohe 3000 hektárov vo vnútrozemí Zimbabwe. Farma je nielen domovom pre rodinu ktorá ju prevádzkuje, ale tiež viac ako 100 levov, štyri slony, kozy a veľké množstvo ďalších afrických zvierat. V tejto oblasti sa nachádzajú viac ako 150 druhov vtákov.

Výskum Levov

Výskum levov sa nachádza na okraji mesta Livingstone v národnom parku Mosi-oa-tony čo by ste kameňom dohodili od nádherných Viktóriiných vodopádov. Jedným z hlavných cieľov projektu je  zachovanie populácie leva v Afrike. V roku 1975 bolo zaznamenaných viac ako 200.000 levov na africkom kontinente, v roku 2002 počet klesol na hodnotu medzi 23.000 a 39.000, čo je zníženie o  80-90 percent oproti obdobiu spred 30 rokov.

Biele žraloky

Fascinuje Vás svet voľne žijúcich živočíchov pod povrchom ? Mali ste túžbu sa raz postaviť tvárou v tvár s nádherným bielym žralokom? V Juhoafrickej republiky v oblasti Gansbaai neďaleko Kapského Mesta je najhustejšia oblasť na svete kde sa biely žralok vyskytuje. Zapojte sa do dobrodružstva na celý život a objavte neznámy a fascinujúci svet. V našom projekte v Južnej Afrike zažijete štúdium, zhromažďovanie informácií, výlety loďou, získavanie stanovísk morských biológov a obrovskú dávku adrenalínu keď sa veľký biely žralok bude približovať priamo na vás! Okrem toho sa budete tiež podieľať na pozorovaní afrických tučniakov, delfínov, tuleňov a rôznych druhov vtákov.

Šimpanzia Rezervácia

V severnej Zambii, asi 60 km od Chingola, nájdete trochu iný “sirotinec” s názvom Chimfunshi.Je to v skutočnosti sirotinec, ktorý sa stará o viac ako 100 šimpanzov a ďalších druhov zvierat ako sú vtáky, paviány, korytnačky, psi a hrochy. Chimfunshi bola založená britskou dvojicou v roku 1983 a od tej doby sa postupne stala najväčším sirotincom pre šimpanzov na svete.

Pacifická veľryba

Pacifická veľryba nadácia sa nachádza v meste Puerto Lopez. Každý rok od júna do októbra tu veľryby rodia svoje mláďatá . Plávajú celú cestu do Ekvádoru a potom až do južnej Kolumbie, aby potom sa vrátili do vôd Antarktídy. Ako dobrovoľník môžete pozorovať tieto úžasné zvieratá a tak prispieť k výskumu. Od roku 1997 sa nadácia identifikovala a priniesla údaje o viac ako 2200 rôznych veľrybách tým, že fotografuje plutvy veľrýb, čo prispelo k vedeckým štúdiám a výskumom o tom, kde sa nachádzajú rôzne veľrybie trasy alebo  kde nachádzajú jedlo.

Podmorský výskum Madagaskar

Čarovný ostrov Madagaskar je svetovo preslávený pre svoje jedinečné voľne žijúce živočíchy, dramatickú krajinu a unikátny ekosystém. Cestujte s nami na sever ostrova- vzdialená a tajomná časť ostrova na rozdiel od iných častí. Okolie tohto exotického ostrova má flóru a faunu tak podivnú, že by ste si mohli myslieť, že ste pristáli na inej planéte.
Naše Podmorské výskumné centrum sa nachádza asi 45 minút od Hell Ville. Je to najväčšie mesto na ostrove Nosy Bee. Nosy Bee leží na  severovýchode asi 15 km od Madagaskaru.

Madagaskar je domovom pre niektoré z najpozoruhodnejších potápačských lokalít na svete. Máme tu rôzno-farebné koraly a na živiny bohaté riasy, ktorá poskytujú jedlo pre útesové ryby, raje, morských ježkov, sasanky, chobotnice a morských korytnačiek. Ďalej tu nájdete barakudy, žraloky, delfíny, okolo veľryby a veľké húfy rýb.

Zaujala Vás niektorá z dobrovoľníckych činností? Neváhajte a kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

Naši spokojní študenti

V Austrálii som vďaka StudyPlanet už 16 rokov. Pôvodne som prišla študovať a zbierať skúsenosti do Sydney, život v Austrálii som si však obľúbila, presťahovala som sa do Melbourne a rozhodla sa tu ostať natrvalo. Ľudia zo StudyPlanet so mnou osobne vybavovali všetky potrebné náležitosti, takže som na nič neostala sama.

Katarína, Melbourne