Nájdi si s nami svoje vysnívané štúdium v zahraničí!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Pomôžte ľuďom v núdzi

Radi pomáhate ľuďom v núdzi? Dobrovoľníctvo a práca s ľuďmi so StudyPlanet budú pre Vás tým pravým riešením! Spojte príjemné s užitočným a zažite exotické krajiny ako Bali, Srí Lanka, Nepál a mnoho iných.

Dobrovoľnícke programy nájdete v našej ponuke už od 200€!

Čo poplatok obsahuje:

  • Letiskový transfer tam aj späť
  • Ubytovanie s ďalšími dobrovoľníkmi
  • Plná penzia počas pobytu
  • Samotný program
  • Asistencia partnerskej organizácie počas celého pobytu

GHANA-práca s deťmi

Túžite stráviť niekoľko týždňov či mesiacov pracovať ako dobrovoľník pre výučbu detí v Ghane? Alebo pracovať s informačnými kampaňami, alebo na klinike/nemocnici? Existuje mnoho vzdelávacích a náročných projektov. Najdôležitejšou vecou je, že chcete pomáhať druhým. Okrem práce na zaujímavých projektoch sa máte možnosť dozvedieť viac o kultúre v Ghane. Oficiálnym jazykom v Ghane je angličtina. Okrem angličtiny, majú tiež mnoho ďalších afrických jazykov, ktoré sa líšia v rôznych častiach. Akwaaba slovo budete počuť veľmi často. Znamená to: Vitajte.

Dobrovoľníctvo v Afrike

Mnohí z našich projektov v Južnej Afrike je v školách, detských domovoch alebo v športe. Môžete pomôcť so všetkým od výučby, hranie sa s deťmi, budovanie ihrísk a vyučovanie futbalu. Mnoho škôl a detských domovov nie sú schopní si najať toľko zamestnancov koľko potrebujú a keďže deti potrebujú osobitnú podporu, tak im ju môžeme poskytnúť.

Náš partner v Afrike ponúka prácu pre neziskové organizácie v Južnej Afrike.Špecializujú sa na pomoc mladým ľuďom , ktorým dávajú príležitosť, aby sa zapojili do miestnych projektov. Tieto projekty sa nachádzajú v okolí Kapského Mesta a ako dobrovoľník žijete s miestnymi rodinami alebo v penziónoch spolu s ďalšími dobrovoľníkmi – rozhodnutie je na Vás. Práca ako dobrovoľník v Južnej Afrike vám poskytne nevšedný zážitok a budete spoznávať krajinu úplne iným spôsobom, než ako turista.

Dobrovoľníctvo v Costa Rice

Podľa Lonely Planet je Kostarika šperk Strednej Ameriky. Costa Rica je rajom v porovnaní s  turbulentnými susedmi a je tiež jedinou krajinou v tomto regióne bez armády. Je to raj pre ekoturistiku a jedna z najlepších krajín k návšteve v Strednej Amerike. Kostarika má pobrežie na oboch stranách krajiny, čo znamená surfovanie a raj pre milovníkov pláží!

V Kostarike existuje 6% svetovej biodiverzity, kde 25% štátnej pôdy je určených na zachovanie a ochranu prírody. To znamená, že Costa Rica sa snaží zachovať úžasnú prírody a krajinu. To robí Costa Ricu jednou z najzaujímavejších krajín k návšteve, kde má významnú úlohu v krajine má turistika.

Dobrovoľníctvo v Thajsku

Naša partnerská organizácia v Thajsku vyvinula tri zaujímavé projekty, ktorých cieľom je dobrovoľne pomáhať miestnemu obyvateľstvom. Ponúkame:

  1. Výučba angličtiny pre deti a dorast. Klienti sa dobrovoľne učia základy angličtiny aVy si  môžete skúsiť život ako učiteľ.
  2. Pomoc pri zlepšení zlých podmienky v detských domovoch po celej Singburi oblasti. Snaha vytvoriť pre deti čo najlepšie životné Navyše Vás to naučí ako aj maličkosti môžu priniesť toľko radosti avďačnosti do vášho života alebo života iných.
  3. Pobyt v v severnom Thajsku s horskými ľuďmi po dobu aby ste sa odpojili od vonkajšieho sveta. Pomôžete vyvíjať celú dedinu tým, že budete plniť rôzne úlohy na jej rozvoji. Okrem toho sa budete zúčastňovať na fantastickej a vzrušujúcej Akha kultúre, kde máte zaručené, že Vám to prinesie veľa spomienok z ich úžasných obradov a tradícií!

Dobrovoľníctvo v Indii

Dobrovoľnícky projekt v Indii vám dáva možnosť niečo zmeniť a zažiť rozmanitosť kultúry, kuchyne a šetrnosť k tejto obrovskej krajine. Na severe hraničí s najvyšším pohorím na svete a na juhu sa zassa tiahnu dlhé pláže von smerom do Indického oceánu. India má jedny zo svetovo najviac veľkolepých palácov, pevností a chrámov kde môžete zažiť nedotknutú prírodu a nádherné prírodné scenérie.

Indiu nemožno vysvetliť, India, sa musí zažiť!

S našou dobrovoľníckou cestou do Indie môžete zažiť krajinu oveľa viac vzrušujúcejším a obohacujúcejším spôsobom. Tým, že pracujete ako dobrovoľník v inej krajine, budete získavať skúsenosti a možnosti dozvedieť sa veľa o sebe samom. Budete súčasťou každodenného života ľudí a zároveň prispejete k zlepšiemu života miestnych obyvateľom.Budete si budovať vzťahy s Indiou a ľudmi tak, ako by ste to nemohli nikdy zažiť, v pozíci “normálny” turistov.

V našom programe,môžete pracovať ako dobrovoľník v detských domovoch alebo pre školy v oblasti Goa. Môžete pomáhať postihnutým deťom v školách v meste Udaipur.

Dobrovoľníctvo v Srí Lanke

Máte záujem robiť niečo zmysluplné pre exotickú a nádhernú krajinu a pomôcť rôznymi spôsobmi? Možno, že máte túžbu ísť na výlet, kde sa môžete nielen opaľovať, ale spraviť aj niečo užitočné pre život? Dobrovoľnícky výlet vám dáva túto skúsenosť zažiť novú kultúru a získať úžasné spomienky, ktoré si zoberiete so sebou na celý život. Ponúkame Vám množstvo rôznych spôsobov, ako dobrovoľník na Srí Lanke. Pomôžete  napríklad s renováciou budov, prácou v detských domovoch, učením na školách alebo pomocou pri záchrane korytnačiek.

Projektov je mnoho. Využite príležitosť a zapojte sa do dobrovoľníckej práce so slonmi, alebo sa môžete dozvedieť všetko o joge a Ayurvede.

Dobrovoľníctvo v Nepále

O Nepále je toho popísané naozaj veľa , ale v skutočnosti krajina veľmi potrebuje pomoc v mnohých oblastiach života. Využite príležitosť pomáhať a meniť veci k lepšiemu, pričom budete mať možnosť  zažiť rozmanitosť kultúry, kuchyne a ústretovosti v tejto úžasnej krajine. Cestovanie do oblastí v Himalájach a najvyššej hory sveta Mount Everest Vás očarí svojou neuveriteľnou krásou a majestátnosťou. Ak túžite po niečom takom tak potom je tento program  práve pre Vás. Tu si môžete vychutnať fantastické prostredie a vzrušujúce zážitky.

Prostredníctvom nášho dobrovoľníckeho programu zažijete krajinu Nepál vzrušujúcim a obohacujúcim spôsobom, zatiaľ čo budete podávať pomocnú ruku.

Dobrovoľníctvo v Ekvádore

Ekvádor leží v severozápadnej Južnej Amerike, ohraničený Kolumbiou a Peru. Táto krajina patrí medzi najmenšie krajiny kontinentu, ale ponúka nekonečné možnosti úžasných prírodných a kultúrnych zaujímavostí, vrátane unikátnych druhov zvierat a zvyšky bývalej ríše Inkov. Krajina je rozdelená do troch oblastí: pobrežia, vysočiny a dažďového pralesa. Ak zahrniete Galapágy budú to celkom štyri regióny, ktoré pre Vás môžu byť úžasná skúsenosť.
Pripojte sa k nášmu 3 týždennému kurz španielčiny, ktorý vás zavedie do troch regiónov a zároveň sa okrem jazyka budete mať možnosť naučiť surfovať, dostanete lekcie salsy, zažijete dažďový prales a spoznáte sa s ďalšími dobrovoľníkmi. Ak chcete viac dobrodružstva, môžete pridať týždeň na Galapágoch. Tieto ostrovy sú chránené a sú na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Dobrovoľníctvo na Bali

Ak milujete slnko, kúpanie, surfovanie, festivaly, obchody a pláže, tak potom Bali je ideálnou destináciou pre vás. Krajina je často spájaná so slovom “raj” a vôbec nie je ťažké pochopiť, prečo. Vďaka svojej vynikajúcej kuchyni, priateľským ľudom a veľkému kultúrnemu dedičstvu je Bali  jedným z najobľúbenejších destinácií v Indonézii. Naša partnerská organizácia vyvinula niekoľko zaujímavých projektov, v ktorých máte možnosť dobrovoľne pomáhať miestnym obyvateľstom. Máte možnosť si vybrať z výučby angličtiny pre deti a dorast,kde sa dobrovoľne učia základy angličtiny a Vy máte možnosť si skúsiť život ako učiteľ. Príďte a povzbuďte deti k vzdelávaniu a podporte ich tvorivý rozvoj na miestnych škôlkach. Máte skúsenosti v oblasti starostlivosti o zdravie? Tak sa zapojte do projektu v zdravotníctve, kde môžete zdieľať vaše znalosti! Máte radi životné prostredie? Tak potom je zveľadovanie životného prostredie na Bali niečo pre Vás. Budete pracovať na základnej škole s cieľom šíriť povedomie o životnom prostredí. Ste azda človek, ktorý rád buduje a stavia a nebojí sa priložiť ruku k dielu? Bali Vás veľmi potrebuje na renováciu mnohých budov! Alebo chcete prežiť dobu na rajskom ostrove Nusa Penida, kde budete pomáhať korytnačkám vyrastať v bezpečnom prostredí? Aj to vám môžeme zariadiť! Samozrejme je možné kombinovať rôzne projekty a tak získať rôznorodé skúsenosti z viacerých oblastí.

Zaujala Vás dobrovoľnícka činnosť v niektorej zo spomínaných krajín? Neváhajte a kontaktujte nás!

Kontaktujte nás!

Naši spokojní študenti

V Austrálii som vďaka StudyPlanet už 16 rokov. Pôvodne som prišla študovať a zbierať skúsenosti do Sydney, život v Austrálii som si však obľúbila, presťahovala som sa do Melbourne a rozhodla sa tu ostať natrvalo. Ľudia zo StudyPlanet so mnou osobne vybavovali všetky potrebné náležitosti, takže som na nič neostala sama.

Katarína, Melbourne