Štúdium v Miami so StudyPlanet

Mesto Miami získalo svoje meno z jedného domorodého kmeňa, ktoré žilo v tomto regióne v rokoch 1600 a 1700, ktorí sa volali Mayaimi.

Oficiálne sa stalo mestom v roku 1896, keď miestna podnikateľka Julia Tuttleová povzbudila jedného železničného magnáta, aby sa rozšíril do miestneho Miami, ktorý bol jediným veľkým americkým mestom založený ženou.

Miami Beach je domovom najväčšej svetovej zbierky Art Deco architektúry.

Približne 14.5 milióna ľudí navštívilo Miami v roku 2014. Na základe obsadenosti je to štvrý najlepší hotelový trh v krajine po Oahu, San Franciscu a New Yorku.

Prístav Miami je známy ako “Cruise Capital of the World”, ktorý každoročne obsluhuje takmer 5 miliónov cestujúcich.

Miami je už dlho dovolenkovou destináciou pre slávne i neslávne celebrity. V roku 1929 si Al Capone kúpil domov na Palm Island proti želaniu obyvateľov ostrova. Starosta v tom čase, J. Newton Lummus obhajoval Caponeho, keď sa zistilo, že kupovaná nehnuteľnosť je jeho.

Miami má spolu viac ako 800 parkov a je jediným americkým mestom obklopeným dvoma národnými prírodnými rezerváciami: Biscayne National Park a Everglades National Park.

Prvý Burger King sa otvoril v Miami v roku 1954. O 3 roky neskôr sa v reštaurácii predstavil jeho teraz ikonický hamburger Whopper, ktorý sa predával za neuveriteľných 37 centov.

Centrum mesta má najväčšiu koncentráciu medzinárodných bánk kdekoľvek v krajine.

Aj keď Miami je známe svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom, môžete tu nájsť jeden z najväčších lyžiarskych klubov na Miami Beach.

Školy v Miami

Naši spokojní študenti

Spojené štáty maju najlepšie školy na svete a ja som chcel študovať na jednej z nich. Štúdium je náročné avšak ponúka výborné príležitosti pre ďalší rozvoj. Už teraz mám ponuky z maklérskych domov z Wall street alebo londýnskeho City.
Peter, Boston

Zaujala Vás možnosť štúdia v Miami?

Kontaktujte nás!