Ulster univerzita je situovaná v meste Ulster v Severnom Írsku a má mnoho kampusov po celej Veľkej Británii. Je to druhá najväčšia univerzita na ostrove Írsko po National University of Ireland. Bola založená v roku 1968 ako Nová Univerzita v Ulsteri, v roku 1984 sa spojila so spoločnosťou Ulster Polytechnic, ktorá zahŕňala svoje 4 severoírske kampusy pod bannerom University of Ulster.

Univerzita založila svoje 4 kampusy v roku 1984 a nachádzajú sa v Belfaste, Coleraine, Magee College v Derry a Jordanstown. V októbri 2014 sa univerzita premenoval na Ulster University s revidovanou vizuálnou identitou. Oficiálnym menom však ostáva University of Ulster, pretože jeho charta zostáva nezmenená.

Má jednu z najvyšších mier štúdií a zamestnanosti vo Veľkej Británii, pričom viac ako 90% absolventov pracuje alebo študuje ďalej 6 mesiacov po absolvovaní štúdia. Univerzita je členom Asociácie univerzít Commonwealthu, Európskej asociácie univerzít a Univerzít Írska a Univerzít UK.

Počet študentov – 25 155

Bakalársky stupeň – 19 865

Magisterský stupeň – 5 290

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Kde sa univerzita nachádza?

Každodenný život na univerzite

Študujem v Londýne a neviem si to tu vynachváliť. Londýn je kozmopolitné mesto plné života, takže ak chcem niekam vyraziť určite mám milión príležitostí. Moje štúdium je náročné, ja však viem že je to investícia do mojej budúcnosti.

Zuzana, Londýn

Kampusy