Štúdium v Manchesteri so StudyPlanet

Manchester je mestská a metropolitná štvrť vo Veľkom Manchestri v Anglicku s počtom obyvateľov 530 300 v roku 2015. Nachádza sa v druhej najväčšej mestskej oblasti v Spojenom kráľovstve s počtom obyvateľov 2,55 milióna.

Manchester je ohraničený rovinou Chesire na juhu, Pennines severne a východne a oblúk miest, s ktorými tvorí kontinuálnu aglomeráciu. Miestnym orgánom je Rada mesta Manchester.

V roku 2014 „Globalizácia a sieť svetových výskumov“ zaradila Manchester medzi svetové mestá, ktoré sú najvyššie hodnotené britským mestom okrem Londýna. Manchester je tretie najnavštevovanejšie mesto vo Veľkej Británii po Londýne a Edinburghu. Je to pre jeho architektúru, kultúru, hudobný vývoz, mediálne odkazy, vedecký a strojársky výstup, sociálny dopad, športové kluby a dopravné spojenia.

Univerzity v Manchesteri

Naši spokojní študenti

Študujem v Londýne a neviem si to tu vynachváliť. Londýn je kozmopolitné mesto plné života, takže ak chcem niekam vyraziť určite mám milión príležitostí. Moje štúdium je náročné, ja však viem že je to investícia do mojej budúcnosti.

Zuzana, Londýn

Zaujala Vás možnosť štúdia v Manchesteri?

Kontaktujte nás!