Štúdium v Exeter so StudyPlanet

Exeter je katedrálne mesto v Devone, Anglicku, s populáciou okolo 120 000 obyvateľov. Je v grófstve Devon, ktorý je krajským mestom, rovnako ako je domov Krajskej vlády Devon. V súčasnosti administratívna oblasť nemá štatút metropolitnej štvrti, a preto je pod správou krajského úradu. Mesto je na rieke Exe asi 60 km severovýchodne od Plymouth a 110 juhozápadne od Bristolu.

Exeter bol najviac najjuhozápadnejšie Rímske hradisko v Británii. Exeter sa stal náboženským centrom v priebehu stredoveku. Katedrála v Exeteri, ktorá bola postavenáv polovici 11. storočia sa stala anglikánska v priebehu 16. storočia v anglickej reforme. Napriek tomu že počas prvej svetovej vojny bolo mesto v úpadku, tak počas neskorého 19. storočia sa Exeter stal centrom obchodu. Po druhej svetovej vojne bol prestavaný a v súčasnosti je považovaný za centrum moderného podnikania a cestovného ruchu v Devone a Cornwalle.

Univerzity v Exeteri

Naši spokojní študenti

Študujem v Londýne a neviem si to tu vynachváliť. Londýn je kozmopolitné mesto plné života, takže ak chcem niekam vyraziť určite mám milión príležitostí. Moje štúdium je náročné, ja však viem že je to investícia do mojej budúcnosti.

Zuzana, Londýn

Zaujala Vás možnosť štúdia v Exeter?

Kontaktujte nás!