Už ste niekedy premýšľali navštíviť Malajziu? Tak potom určite nemôžete vynechať úžasné hlavné mesto Malajzie – Kuala Lumpur, ktoré môžeme právom označiť za kozmopolitnú metropolu Ázie. Kuala Lumpur ponúka okrem výborného jedla, príjemného podnebia aj niekoľko výnimočných miest, ktoré by ste počas svojo pobytu určite nemali vynechať. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť:

  1. Petronas Towers

Návšteva mesta by proste nebola kompletná kebyže nenavštívite Petronas Towers, dvojicu mrakodrapov týčiacich sa do výšky až 451,9 metrov (výška po vrchol antény). Či už sa na týchto oceľovo-sklenených obrov budete dívať zdola alebo vystúpite až na 88. poschodie, kde uvidíte nádhernú panorámu mesta, zaručujeme vám že budete ohromený. Môžete taktiež rýchlymi výťahmi vystúpiť do výšky stosedemdesiatich metrov, kde sa nachádza tzv. „Skybridge“-  dvojúrovňový most prepájajúci tieto dva mrakodrapy. „Skybridge“ je zároveň aj verejnou vyhliadkovou plošinou.

  1. Menara KL Tower

Menara KL je piatou najvyššou stavbou sveta. Hoci sú spomínane Petronas Towers omnoho vychýrenejšie a tak trochu zatienili Menara KL, stále je to významná dominanta mesta a jej návštevu naozaj neoľutujete. Verejná vyhliadková plošina sa nachádza vo výške 276 metrov čiže o viac než 100m vyššie než „Skybridge“ a nachádza sa vo veži aj otáčajúca sa reštaurácia.

  1. Jalan Petaling

Farbami zaliata ulica, ktorá je centrom čínskej štvrte, takpovediac nikdy nespí. Bez pochýb je táto ulica jedna z najpopulárnejších turistických spotov v Malajzii, veľmi dobre reprezentuje orientálnu kultúru a jej históriu. Obchody ponúkajú zľavy a predávajú tričká, kabelky, topánky a elektroniku. Táto ulica má naozaj svoje čaro a bolo by chybou vynechať ju počas návštevy Kuala Lumpur.

  1. Central Market

Keď túto tržnicu postavili v roku 1888 pôvodne sa tam predávalo čerstvé mäso a potraviny, teraz je to ale z jedno najlepších miest kde zohnať suveníry. V budove postavenej na štýl art-déco sa nachádza vyše 350 obchodíkov kde nájdete okrem suvenírov aj šperky, dekorácie alebo obrazy. Návšteva zaberie približne pol dňa a keď vyhladnete môžete skočiť do už spomínanej Jalan Petaling.

  1. Jalan Alor

Táto ulica je miesto kde sa zlievajú do seba Malajzijská, Čínska a Thajská kuchyňa. Cez deň je to pokojná ulica, no okolo 17:00, keď reštaurácie začínajú otvárať, ulica ožije a stretnú sa tu miestny obyvatelia aj turisti, keďže je táto ulica natoľko vychýrená.

  1. Jaskyne Batu

Keď prekonáte náročných 272 schodov, naskytne sa vám pohľad na viacero monumentálnych sôch, hinduistických chrámov a svätýň v systéme jaskýň Batu. V okolitom lese poskakujú opičky, dajte si na nich pozor, vyzerajú byť zlaté, ale sú preslávené tým že kradnú jedlo, fľašky alebo aj foťáky. Jaskyňa sa nachádza 13km od Kuala Lumpur takže ľahko sa dostanete tam aj naspäť taxíkom alebo verejnou dopravou.

  1. Aquaria KLCC

Blízko Petronas Veží sa nachádza Aquaria KLCC, masívne akvárium s plochou zhruba päťtisícpäťsto metrov štvorcových. Môžete tam vidieť vodné aj suchozemské živočíchy z Malajzie a aj z celého sveta. Tým, že je tam naozaj mnoho živočíchov sa môžete kľudne vrátiť aj viackrát a vždy uvidíte niečo nové. Rozloženie akvária je veľmi dobré, to znamená, že sa tam len ťažko stratíte, takže môžete s ľahkosťou objavovať nové živočíchy. Hlavná atrakcia akvária je deväťdesiat metrov dlhý transparentný tunel, v ktorom môžete vidieť medzi inými aj žraloky, raje a korytnačky.

  1. Chrám Sin Sze Si Ya

Najstarší čínsky chrám v Kuala Lumpur, postavený v roku 1864, je len pár krokov od ulice Petaling. Chrám je tiež kultúrne centrum pre miestnu čínsku komunitu. Je to nezvyčajne kľudné miesto uprostred rušného mesta. Dokonca si môžete dať aj vyveštiť budúcnosť.

  1. KL Forest Eco Park

Ak si chcete dať pauzu od ruchu veľkomesta, našťastie nemusíte ani opustiť mesto. Prírodná rezervácia uprostred mesta, ktorá vás zoberie aj do výšok, v ktorých letia vtáky. Zhora uvidíte celú rezerváciu a s odstupom a v kľude môžete sledovať ruch mesta.

  1. „Brickfields“, Malá India v Kuala Lumpur

Farebné domčeky, vôňa indickej kuchyne a zvuky Bollywoodu, to všetko len kúsok od centrálnej stanice LRT. Toto miesto prekvitá dobrou náladou a keď sa náhodou unavíte alebo vyhladnete po prehliadke tejto štvrti môžete si vychutnať indickú kuchyňu. V „Brickfields“ zabudnete na to, že ste v Malajzii.

V neposlednom rade ponúka Kuala Lumpur úžasné možnosti štúdia na medzinárodne akceptovaných univerzitách.Štúdium je v angličtine, budete sa pohybovať v naozaj medzinárdnom akademickom prostredí a vaši spolužiaci budú naozaj z „celého sveta“…. Využite možnosť študovať za veľmi príjemných finančných podmienok napríklad na Asia Pacific University of Technology and Inovation, ktorú sme osobne navštívili a môžeme Vám o nej dať informácie z prvej ruky!