štúdiumJe tvojim snom študovať niečo futuristické, prelomové a stále záhadné? S rozmachom priemyslu a výskumu najrôznejších odvetví sa každoročne objavujú nové smery, ktoré budú v budúcnosti určovať trendy a podľa ktorých budeme žiť. Teraz sú síce iba na svojom úplnom počiatku, ak ich však bude ľudstvo dôsledne skúmať a študovať, stanú sa súčasťami životov budúcich generácií. Umelá inteligencia, robotika, boj proti cyber terorizmu, hľadanie liekov na smrteľné choroby alebo nanotechnológie – všetko sú to príťažlivé odbory, ktoré lákajú najmä mladých. Chceš ich však študovať na Slovensku? Možno ťa sklameme ale to je prakticky nemožné!

Kvalita školstva na Slovensku má dlhodobo klesajúcu tendenciu. Každý však chce v budúcnosti zarábať veľké peniaze a práve moderné a v budúcnosti dôležité odbory ti môžu tieto financie priniesť. Zabudni však na to, že by si ich mohol študovať v našej krajine. Tieto smery sa sústredia na zahraničné centrá výskumov. Tie najzaujímavejšie univerzity rozhodne nájdeš najmä v USA či vo Veľkej Británii. Práve Veľká Británia je pre slovenských študentov žiadaným cieľom, nakoľko je oveľa dostupnejšia, ako sú Spojené štáty americké či Japonsko.

štúdiumAk chceš študovať napríklad umelú inteligenciu na svetovej úrovni, veľmi dobrým riešením pre teba bude univerzita v Southamptone. Nájdeš tam špičkových expertov, ktorí sa tomuto stále rýchlejšie narastajúcemu smeru venujú a odovzdajú ti nielen svoje vedomosti, ale aj bohaté skúsenosti. Druhou voľbou môže byť univerzita Bangor nachádzajúca sa taktiež vo Veľkej Británii. Obľúbenou voľbou slovenských študentov k štúdiu nanotechnológií je University of Nottingham.

Budúcnosť môžeš študovať aj ty! Agentúry, akou je napríklad StudyPlanet.eu, otvárajú mladým a perspektívnym študentom dvere do sveta vzdelania. Je iba na tebe aby si do nich vstúpil.