V ┼ápanielsku na v├ís ─Źak├í viac ako 10 univerz├şt!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium v Španielsku so StudyPlanet

Jazykov├Ż pobyt v┬á┼ápanielsku aj ┼ít├║dium ┼ípaniel─Źiny prin├í┼ía nezabudnute─żn├ę okamihy a┬áotv├íra dvere do sveta. Pre─Źo? Preto┼że ┼ípaniel─Źina je po dvoch ─Ź├şnskych jazykoch tret├şm najpou┼ż├şvanej┼í├şm jazykom na svete.

Navy┼íe, v┬átejto krajine si ur─Źite pr├şdu na svoje v┼íetci nad┼íenci futbalu, ale aj milovn├şci hist├│rie, umenia a┬áadrenal├şnu. Historick├Ż domov b├Ż─Ź├şch z├ípasov, miesto, kde vznikla dne┼ín├í podoba gitary a┬áobrovsk├ę ┼ítadi├│ny, pri ktor├Żch maj├║ svoje s├şdlo legend├írne futbalov├ę kluby ako Real Madrid ─Źi FC Barcelona. To v┼íetko m├┤┼żete vidie┼ą, ak sa vyd├íte so StudyPlanet na ┼ít├║dium v┬á┼ápanielsku.

Okrem toho v├ís ur─Źite o─Źar├ş aj ┼ípanielsky sp├┤sob vzdel├ívania, zalo┼żen├Ż viac na praxi ako na teoretick├Żch vedomostiach. ┬áPostupne sa tento syst├ęm v├Żu─Źby dost├íva aj k┬án├ím, no ak ho chcete za┼żi┼ą u┼ż dnes, nev├íhajte a┬ávycestujte ─Ź├şm sk├┤r na ┼ít├║dium do ┼ápanielska.

Cena za ubytovanie sa l├ş┼íi v┬áz├ívislosti od toho, v┬áktorej ─Źasti ┼ápanielska sa rozhodnete ┼ítudova┼ą. Na rozdiel od ┼íkoln├ęho sa v┼íak sumy za ubytovanie ┼íplhaj├║ dos┼ą vysoko a┬ápreto je potrebn├ę dobre sa rozhodn├║┼ą, kam by ste chceli vycestova┼ą.

Ubytovanie je mo┼żn├ę napr├şklad v┬á┼ítudentsk├Żch rezidenci├ích, ktor├ę b├Żvaj├║ cenovo najpr├şstupnej┼íie. Viac s├║kromia v┼íak z├şskate v┬áo┬ánie─Źo drah┼í├şch priv├ítnych bytoch ─Źi domoch. Ve─żmi zauj├şmav├Ż je aj ob─ż├║ben├Ż pobyt v┬áhos┼ąovsk├Żch rodin├ích, ktor├Ż niektor├ę ┼ítudijn├ę programy pon├║kaj├║. T├íto forma b├Żvania v├ím okrem pohodlia prinesie aj viac kontaktov a┬áv├Ą─Ź┼íiu mo┼żnos┼ą zdokonali┼ą sa v┬á┼ípaniel─Źine ─Źi v┬ániektorom z┬ámiestnych jazykov.

┼ápanielsko sa rad├ş ku krajin├ím s┬ánajdlh┼íou sie┼ąou dia─żnic. Podobne dobre na tom je aj s┬áponukou dopravy. V┬ánajv├Ą─Ź┼í├şch mest├ích n├íjdete hust├║ sie┼ą mestskej dopravy (v hlavnom meste je jej s├║─Źas┼ąou aj metro). Spoje prem├ívaj├║ od skor├Żch rann├Żch a┼ż do neskor├Żch no─Źn├Żch hod├şn.

Na presun medzi v├Ą─Ź┼í├şmi mestami a┬ána dlh┼íie vzdialenosti je mo┼żn├ę vyu┼ż├şva┼ą popul├írnu leteck├║ dopravu, nako─żko m├í ka┼żd├ę v├Ą─Ź┼íie mesto vlastn├ę letisko. Vynikaj├║cim sp├┤sobom prepravy je aj ┼żelezni─Źn├ę spojenie. ┼ápanieli ho st├íle vylep┼íuj├║, a┬átak sa m├┤┼żete vozi┼ą nie len na kr├ítke trate s┬áregion├ílnymi vlakmi Ceranias ─Źi Rodalies, ale aj na dlh├ę trate s┬ár├Żchlovlakmi AVE.

┼ápanielsko je navy┼íe krajinou, ktor├í nie len svojimi letiskami, ale aj svojimi pr├şstavmi sp├íja Eur├│pu s┬áAfrikou aj Amerikou. Preto je ┼ít├║dium v┬á┼ápanielsku okrem in├ęho aj ├║┼żasnou pr├şle┼żitos┼ąou cestova┼ą a┬áspozna┼ą mnoh├ę kult├║ry v┬átomto multikult├║rnom prostred├ş.

Pokia─ż vycestujete na dlhodobej┼í├ş pobyt v┬ázahrani─Ź├ş, v┼żdy je v├Żhodnej┼íie zalo┼żi┼ą si ├║─Źet priamo v┬áreziden─Źnej krajine. Odpor├║─Źame to najm├Ą z┬ád├┤vodu poplatkov za prevody zo slovensk├Żch na zahrani─Źn├ę ├║─Źty a┬ákv├┤li poplatkom pri v├Żbere v zahrani─Ź├ş. Nako─żko budete potrebova┼ą peniaze aj vybera┼ą a┬ámnoh├ę platby (napr. za b├Żvanie) sa vykon├ívaj├║ mesa─Źne, je pravdepodobn├ę, ┼że v├ís poplatky na slovenskom ├║─Źte vyjd├║ viac, ako za vedenie ├║─Źtu v┬á┼ápanielsku, na ktor├Ż si raz do mesiaca po┼ílete pr├şjmy zo slovensk├ęho ├║─Źtu.

Druhou mo┼żnos┼ąou je zalo┼żi┼ą si ├║─Źet v slovenskej banke, ktor├í m├í poplatky pri zahrani─Źn├Żch transakci├ích podobn├ę, ako pri vn├║tro┼ít├ítnych v├Żberoch a┬áprevodoch. V┬ás├║─Źasnosti toti┼ż niektor├ę banky za─Ź├şnaj├║ tak├ęto mo┼żnosti poskytova┼ą. Dajte si v┼íak pozor a┬ád├┤sledne ─Ź├ştajte v┼íetky podmienky aj zmeny v┬ácenn├şkoch, ktor├ę va┼ía banka bude vykon├íva┼ą.

Nako─żko ide o┬ákrajinu eur├│pskej ├║nie, je mo┼żn├ę h─żada┼ą si v┬á┼ípanielsku popri ┼ít├║diu aj pr├ícu. Pon├║k pr├íce ─Źi st├í┼ż├ş b├Żva pomerne dos┼ą, sta─Ź├ş h─żada┼ą. Budete v┼íak potrebova┼ą dobr├║ ┼ípaniel─Źinu, alebo angli─Źtinu, aby ste sa mohli ─Źo najlep┼íie uplatni┼ą vo svojom obore ─Źi u┼ż po─Źas ┼ít├║dia v┬á┼ápanielsku, alebo po jeho ukon─Źen├ş. Ak sa teda rozhodnete pre in├Ż ako jazykov├Ż pobyt v┬á┼ápanielsku, odpor├║─Źame v├ím zamera┼ą sa aj na ┼ít├║dium ┼ípaniel─Źiny, ktor├í v├ím u─żah─Ź├ş ┼żivot v┬ákrajine a prinesie nov├ę pracovn├ę pr├şle┼żitosti.

Na ┼ít├║dium v┬á┼ápanielsku tak, ako ani na pr├ícu nie s├║ potrebn├ę v├şza pre obyvate─żov kraj├şn schengensk├ęho priestoru, medzi ktor├ę patr├ş aj Slovensk├í republika. Preto spokojne vycestujte ─Źi u┼ż na jazykov├Ż pobyt v┬á┼ápanielsku a ┼ít├║dium ┼ípaniel─Źiny alebo na ak├ęko─żvek in├ę ┼ít├║di├í a┬ánebojte sa pritom privyrobi┼ą si v┬ámiestnych firm├ích.

┼át├║dium v┬á┼ápanielsku b├Żva vyh─żad├ívan├ę kv├┤li pomerne n├şzkym n├íkladom na ┼ít├║dium, ktor├ę sa daj├║ e┼íte viac zn├ş┼żi┼ą pomocou r├┤znych ┼ítipendi├ş a┬ágrantov.

Rozdiel vo v├Ż┼íke ┼íkoln├ęho b├Żva zrete─żn├Ż najm├Ą pri poh─żade na ┼ít├ítne a┬ás├║kromn├ę ┼íkoly, pri─Źom tie s├║kromn├ę s├║, prirodzene, drah┼íie. Cenu za ┼ít├║dium si v┼íak nie v┼żdy ur─Źuj├║ iba samotn├ę ┼íkoly a┬áuniverzity. Najm├Ą na magisterskom stupni univerzitn├Żch ┼ít├║di├ş sa v├Ż┼íkou ┼íkoln├ęho zaober├í ┼ít├ít. Ten ur─Źuje cenu kreditov v┬ákreditovom syst├ęme. ┼átudent tak zaplat├ş za ┼ít├║dium sumu, ktor├í je z├ívisl├í od po─Źtov kreditov, ktor├ę nazbiera (a ktor├ę s├║ nevyhnutn├ę k┬áukon─Źeniu ┼ít├║dia).

V┬á┼ípanielsku m├┤┼żete ┼ítipendium z├şska┼ą z┬ájednotliv├Żch ┼ík├┤l na ┼íkoln├ę ─Źi na pobyt. Aj na jazykov├ę kurzy, najm├Ą kr├ítkodobej┼íie, m├┤┼żete z├şska┼ą podporu priamo na in┼ítit├║cii, ktor├║ si vyberiete.

Granty, ktor├ę s├║ pon├║kan├ę zo strany slovenskej vl├ídy ─Źi in├Żch organiz├íci├ş s├║ ─Źasto podmienen├ę dobrou znalos┼ąou ┼ípaniel─Źiny. Zauj├şmav├Ż v┼íak m├┤┼że by┼ą napr├şklad n├írodn├Ż ┼ítipendijn├Ż fond a┬ágranty niektor├Żch slovensk├Żch b├ínk.

Z├íkladn├ę inform├ície o ┼ápanielsku
├Üradn├Ż jazyk:┼ípaniel─Źina, katal├ín─Źina, baski─Źtina, gal├şcij─Źina, valencij─Źina
V├şza:nie
Ubytovanie:internát, rodina, privát,
Mo┼żnos┼ą pracova┼ą:├íno
Pe┼ła┼żn├í mena:Euro (EUR)
Druhy ┼ít├║dia:univerzitn├ę, jazykov├ę
Priemern├ę mesa─Źn├ę n├íklady:320ÔéČ-590ÔéČ

FUN FACT

Po ┼ípanielsky ofici├ílne hovor├ş viac ─żud├ş ako po anglicky. A pritom sa ┼ípaniel─Źina vyu┼ż├şva v men┼íom po─Źte kraj├şn ako angli─Źtina.

NAŠI ŠTUDENTI

Jazykov├Ż kurz ┼ípaniel─Źiny o─Źami na┼íej klientky

Cel├Ż ─Źl├ínok >

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti

Odpor├║─Źam ka┼żd├ęmu ÔÇô ak m├┤┼żete tak cestujte, vyu┼żite jazykov├ę kurzy a vo v┼íeobecnosti ┼ít├║dium jazykov v zahrani─Ź├ş. Odpor├║─Źam aj jazykov├ę pobyty ┬áÔÇô spozn├íte nov├Żch ─żud├ş, zvyky, krajinyÔÇŽ. To v├ím nikto nevezme. ┬áOdpor├║─Źam aj StudyPlanet ┬áÔÇô na ten spr├ívny kurz ┼ípaniel─Źiny pre teba!

Eva, Malaga

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO