Zobrazte si všetky univerzity v Singapure!

Chcem vedieť viac!

Štúdium v Singapure so StudyPlanet

Vzdelávanie v Singapure je riadené Ministerstvom školstva (MŽP),  ktoré riadi vývoj a správu štátnych škôl, ktoré dostávajú štátne dotácie. Ministerstvo má tiež poradnú a kontrolnú úlohu vo vzťahu k súkromným školám. Medzi súkromnými ​​a štátnymi školami existujú rozdiely v miere autonómie školských osnov v rozsahu podpory z verejných zdrojov a finančných prostriedkov, vo výučbe študentov a prijímacie politiky.

Výdavky na školstvo zvyčajne tvoria asi 20 % z ročného štátneho rozpočtu, čím sa dotuje nielen štátne školstvo ale aj vládna asistencia pre súkromné ​​vzdelávanie singapurských občanov. Štátny rozpočet zastrešuje aj finančné prostriedky použité na program Edusave, ktorý ponúka študentom finančnú pomoc. Zákon o povinnej školskej dochádzke z roku 2000 kodifikoval povinnú školskú dochádzku pre deti mladšieho školského veku (okrem tých s postihnutím). Tak vyriešil zlyhania rodičov, ktorí nechceli zapísať svoje deti do školy, takže zabezpečil pravidelnú dochádzku a jej porušenie klasifikoval ako trestný čin.

Hlavným vyučovacím jazykom v Singapure je angličtina, ktorá bola v roku  1987 oficiálne označená ako prvý jazyk v rámci miestneho vzdelávacieho systému. Angličtina je rodným jazykom polovice detí v čase, keď dosiahnu predškolský vek a stáva sa ich primárnym jazykom v dobe keď dosiahnu základnú školu.

Ak sú k dispozícii izby v rezidenčných domoch, tak priemerné mesačné nájomné sa pohybuje od 155 S$ – 800 S$.
Ak chcete zostať v študentskom hosteli na Singapurskej univerzite technológii a dizajnu, musia medzinárodní študenti získať platný študentský preukaz od imigračného a colného úradu. Mesačný nájomný poplatok je 265 S$/mesiac a budete musieť tiež zaplatiť zálohu vo výške nájomného vo výške jedného mesiaca, keď sa presťahujete, keď sa vrátite späť, keď odídete.
Hostely ponúkajú jednolôžkové až štvorlôžkové izby a poskytujú stravovanie, práčovňu, televíziu a internet a vo všeobecnosti majú cenu približne 140 S$ až 440 S$/mesiac.

 Zatiaľ čo ceny nájomných nehnuteľností sa líšia v závislosti od typu miestnosti a jej umiestnenia, bývanie v dotovanom verejnom bývaní bude vo všeobecnosti vašou najlacnejšou možnosťou. V samostatných objektoch, ktoré niekedy zahŕňajú supermarkety, školy a zvyčajne stanicu metra, odhadované mesačné náklady na izbu v bytovej rade budú stáť okolo 400 S$ – 1000 S$ za mesiac. Môže existovať čakací zoznam pre vlastníctvo HDB a inžinierske služby sa spravidla nezapočítavajú do mesačného nájmu HBD alebo súkromne prenajatých nehnuteľností. Súkromne prenajaté byty sú vašou najdrahšou možnosťou, pričom nájomné sa zvyčajne začínajú okolo 1000 S$ za mesiac.


 
Životné náklady
  * Elektrina, voda, plyn (ak nie sú zahrnuté v prenájme), mesačne … 150 S$-200 SG$
  *  1 minúta predplatenej tarify mobilného telefónu (bez zliav alebo plánov) … S$ 0,17
*    Internet, 6 MB (ak nie je súčasťou nájmu), mesačne … 41,63 S$

 
Doprava    Bezkontaktná cestovná karta EZ-link pre dospelých … 5 S$
    Jednoduché cestovné, do 3,2 km, klimatizovaná, EZ-linková karta … 36 S$
    Jednoduché cestovné, do 3,2 km, klimatizované, bez karty EZ-link … 55 S$
    Jednoduché cestovné, viac ako 7,2 km, klimatizovaná, karta EZ-link … 58 S$
    Jedno cestovné, viac ako 7,2 km, klimatizované, bez karty EZ-link … 75 S$


 
Jedlo


Priemerné ceny:


    Mlieko, 1L … 3,10 S$
    Bochník bieleho sendviča, 500g … 1,40 S$
    Filety z kuracieho pŕs, 1kg …10,50 S$
    Špagety, 500 g … 2,40 S$
    Coca-Cola, 1,5L … 1,95 S$
    Biela ryža, 5kg … 13,85 S$
    Vajcia, 10ks … 2,40 S$
    Olivový olej, 750 ml … 11,90 S$
    Big Mac … 4,85 S$


 
Rôzne. Náklady    Pinta piva v bare … 10,70 S$
    Cappuccino … 5 S$
    Fľaša vody 330 ml … 1,10 S$
    Stravovanie stredne drahá reštaurácia … 20-40 S$
    Fľaša vína stredne drahá reštaurácia … 50 S$
    Lístok do kina bez študentskej zľavy … 10 S$

Jedna zo štyroch ekonomík “ázijských tigrov”, unikátna zmes východoeurópskej a západnej kultúry je v Singapure. Vysoké náklady na bývanie v husto preplnenom trhu s nehnuteľnosťami sú celosvetovo známe.

Študenti, ktorí chcú bývať na kampuse musia požiadať o to čo najskôr a mali by mať pripravené finančné prostriedky pre zálohu.


Pri súkromnom prenájme si študenti musia uvedomiť, že “úplne zariadené” (“F / Furn”) znamená, že k prenájmu patrí nábytok, biely tovar (chladnička, práčovňa) a všetky základné elektrické spotrebiče. “Čiastočne zariadené” (“P / Furn”) znamená, že nehnuteľnosť bude mať iba biely tovar, záclony, osvetlenie a možno aj niektoré voľné spotrebiče. Študenti majú možnosť požiadať, aby prenajímateľ plne zariadil  nehnuteľnosť alebo poskytoval dodal zariadenia; vždy budete môcť tieto možnosti rokovať so svojím prenajímateľom a v závislosti od toho, čo si odsúhlasíte, zmení sa konečná cena za nájom.

Na internáteBývanie na internátoch a veľký počet zahraničných študentov každoročne vyvoláva veľký dopyt po bývaní. Výsledkom je, že bývanie v areáli školy môže byť ťažké zabezpečiť a môže byť drahšie ako iné možnosti ubytovania. Univerzity s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkajú nasledovné možnosti ubytovania: rezidenčné bloky alebo hostely. Na Univerzite NUS môžu žiaci požiadať o bývanie v rezidenčných blokoch, niektoré s povinnými stravovacími plánmi a niektoré s vlastným stravovaním. Ubytovacie bloky s jedálenskými plánmi sú zvyčajne hostiteľmi viacerých spoločenských podujatí a ponúkajú študentom možnosť spoločenského stretávania sa a vyžitia. V ďalších halách sú k dispozícii obchody so zmiešaným tovarom a potravinami.

Napríklad:  pre jednu miestnosť typu “A” v rezidenčných zariadeniach Prince George v rezidencii Univerzity NUS študenti zaplatia za prvý semester akademického roku 2018 sumu 2640$ (2330€).

Podobne Nanyang Technological University ponúka študentom šancu žiť v zdieľaných alebo jednolôžkových izbách v jednom zo 16 rezidenčných blokoch. Náklady na prenájom sa pohybujú od 210 S$-320 S$ (140€ – 210€) mesačne vrátane všetkých nákladov. Kúpeľne, sprchy, čitáreň a obytné priestory sú spoločné, ale rezidenčné domy zvyčajne neposkytujú kuchyňu. Aj  Nanyang, podobne ako iné Univerzity prevádzkuje množstvo akcií, služieb a veľtrhov v rámci kampusu a tým podporuje tvorbu silnej spoločenskej komunity.

UbytovneŠtudentské hostely sú spoločnou voľbou bývania pre miestnych a medzinárodných študentov v Singapure. Takéto rezervácie sa môžu uskutočňovať priamo v agentúre alebo na univerzite: napr. Singapurská manažérska univerzita neposkytuje ubytovanie na univerzite, ale ponúka obmedzené množstvo izieb v Commonwealth Hostel. Študenti musia prostredníctvom webovej stránky univerzity požiadať o izbu a v akademickom roku 2018 sa platilo 1 974 S$ (1290€) za nájom za semester, ako aj zálohu za služby v hodnote 500 S$ (330€) a 200 S$ (130€) poplatok za registráciu.

Cena závisí od toho, koľko ľudí zdieľate svoju izbu, či už je to kúpeľňa zdieľaná alebo nie, umiestnenie hostela a na ako dlho je vaša zmluva. V miestnosti s osemnástimi ľuďmi môžete očakávať, že budete platiť zhruba 400 S$ – 500 S$ (260€ – 325€) za mesiac, zatiaľ čo súkromný byt v hosteli bude stáť okolo 1800 S$ (1170€) mesačne. Mnohé hostely ponúkajú raňajky a večere na zhruba 300 S$ – 400 S$ (200€ – 260€) mesačne.

Rada pre rozvoj bývania (HDB)Bytové domy pre rozvoj bývania a nehnuteľnosti je štátom dotované verejné bývanie, ktoré sa nachádzajú vo všetkých častiach Singapuru. HDB byty sú zoskupené v rámci samostatných pozemkov, ktoré zahŕňajú supermarkety, potravinárske centrá, kliniky a dokonca aj stanice metra alebo školy. Študenti so študentským preukazom sú právne schopní si prenajať HDB. Zvyčajne platí, že v prípade zdieľaného bytu medzi tromi až piatimi ľuďmi by ste mohli platiť za mesiac 1000 S$ – 1500 S$ (650€ – 980€). To bude vo všeobecnosti najlacnejšou možnosťou bývania pri štúdiu v Singapure a je to voľba bývania, ktorú si zvolí približne 80% obyvateľov Singapuru. Bývanie v byte HDB vám ponúka možnosť zažiť “skutočný” Singapur, ako to zažíva väčšina miestnych obyvateľov.

Súkromné ​​nájmyNeexistujú žiadne obmedzenia pre študentov, ktorí prenajímajú súkromné ​​jednotky súkromne počas štúdia v Singapure. Spoločné nájomné byty sú byty ako Condominium, ktoré sú typicky v rámci väčšieho komplexu, ktorý môže zahŕňať bazén, posilňovňu, BBQ alebo tenisové kurty. Tieto vlastnosti môžu byť drahé a väčšina študentov sa rozhodne prenajať spoločný byt a podeliť sa medzi dvoma až štyrmi ľuďmi. Štandardné kondomínium môže stáť okolo 1000 S$ (650€) za mesiac, zatiaľ čo v priemere bude prenájom celého apartmánu za celý byt medzi 4000 S$ – 5000 S$ (2600€ – 3300€) mesačne. Všetky nehnuteľnosti v blízkosti stanice metra budú stáť viac.

Študentom, ktorí si súkromne prenajímajú sa odporúča, aby zvážili služieb bytového zástupcu alebo využili služby študentov univerzity, ak je to možné. Zatiaľ čo budete musieť platiť poplatok, tieto orgány vám pomôžu navigovať sa na trhu s nehnuteľnosťami v Singapure a pracovať na ochrane vašich záujmov – najmä zahraničných študentov.

Na takú malú krajinu je doprava veľmi dobre prepojená. Môžete sa dostať prakticky kdekoľvek bez auta. Existuje najmenej päť rôznych železničných tratí, ktoré spájajú rôzne mestské časti a dve ďalšie sú v štádiu príprav a tak žiadne miesto nie je nedostupné. Najdlhšie vlakové trate sú trate na východ – západ (zelená) a sever – juh (červená). Okrem vlakov tam jazdia aj autobusy, ktoré vás odvezú z jedného konca Singapuru do druhého. Kartu EZ-link môžete zakúpiť na ľubovoľnej stanici vlaku známej ako MRT. Požaduje sa záloha vo výške 10 dolárov a po vrátení karty Vám bude vrátená. Ak ste študent, môžete si zakúpiť študentskú kartu, ktorá vám poskytne zľavnené cestovné. EZ linková karta sa používa na autobusoch i vlakoch.

Metro


Metro je pravdepodobne najbežnejšou formou dopravy na ktorej cestujú singapurčania od bodu A do bodu B. Môžete si zakúpiť jednosmerný lístok alebo zakúpiť cestovnú kartu EZ-link, na ktorú môžete dať finančné prostriedky, ktoré sú odpočítané elektronicky podľa toho, do akej miery ste cestovali. Kartu EZ-link si môžete kúpiť z ľubovoľnej pokladničky TransitLink v celom meste, v centrách služieb pre cestujúcich v rámci väčšiny staníc MRT a vo väčšine obchodov so 7-Eleven. Ak kupujete jednu jazdu, vaše cestovné bude tiež vypočítané v závislosti od toho, kde plánujete vystúpiť.

Samotná karta stojí 5 S$ (3,25€), ale v závislosti od toho, kde ju kúpite, budete musieť na ňu uložiť inú minimálnu úložnú hodnotu. Napríklad, ak si kúpite svoju kartu v pokladni TransitLink, budete musieť dať minimálne 7 S$ (4,55€ ), ale ak si ju kúpite v predajni SingPost, potom máte možnosť jednoducho zaplatiť za kartu bez kreditu.


Sieť Metro prechádza cez väčšinu oblastí mesta a pravdepodobne vás bude môcť vziať tam, kam potrebujete. Ako študent máte nárok na koncesný preukaz, ktorý vám umožňuje platiť paušálny mesačný poplatok za neobmedzené cestovanie. Od 6. apríla 2014 je neobmedzená mesačná jazda vlakom 45 S$ (30€). Budete musieť navštíviť pokladnicu s pasovou fotografiou, cestovným pasom a študentským preukazom (študentské vízum), aby ste získali koncesnú kartu.

Autobus


Singapur má rozsiahlu autobusovú sieť, pre ktorú môžete použiť svoju EZ-linkovú kartu. Rovnako ako v prípade metra, ak máte koncesnú kartu, môžete zaplatiť paušálny poplatok vo výške 52 S$ (34€) na mesačné neobmedzené cestovanie na niektorú z autobusových služieb štátu. Vzhľadom k tomu, že cestovné sa líši v závislosti od toho, do akej miery máte v pláne cestovať, mali by ste byť istí a skontrolovať si vopred veci online. Existujú aj možnosti zníženia ceny pre držiteľov koncesnej karty, ak kupujete jedinú cestu, ktorú si môžete kúpiť aj online. Cesty autobusov pokrývajú mesto celkom dôkladne, a ak plánujete svoju cestu dobre, potom zistíte, že nebudete musieť použiť taxík.

TrajektPre dopravu v Singapure nebudete pravdepodobne využívať trajektovú dopravu, môžete si ju však vziať na jednu z dvoch výletov na jeden zo Singapurských regionálnych ostrovov. Trajekty zvyčajne idú minimálne 3-4 krát za hodinu každý deň v týždni a zatiaľ čo ceny sa líšia v závislosti od konkrétnej trajektovej spoločnosti  jednosmerné cestovné na Bintan Resort Ferry je 45 S$ (30€).

Študenti (Štúdium v ​​Singapure)

  Pas (stránka s osobnými údajmi);

 • študentská karta (vrátane schválenia v princípe ICA) alebo List zo školy (obmedzený na oficiálne listy vzdelávacích inštitúcií alebo škôl v pôsobnosti Rady pre súkromné ​​vzdelávanie alebo ministerstva školstva)
 • Posledná kópia (posledné 3 mesiace) ktorejkoľvek z nasledujúcich položiek ako doklad o bydlisku / poštovej adrese (ak je to možné).
          Miestny účet za služby
          Miestny telekomunikačný účet
          Vyhlásenie miestneho bankového účtu / výpis z kreditnej karty
          List vydávaný vládou iných verejných orgánov regulovaných pre praktiky proti praniu špinavých peňazí v členskej krajine FATF
          List od regulovaných poisťovní v členskej krajine FATF
          List zo školy (obmedzený na oficiálne listy vzdelávacích inštitúcií alebo škôl v pôsobnosti Rady pre súkromné ​​vzdelávanie alebo ministerstva školstva)


Poznámka:

    * Prihlášky budú zamietnuté, ak názov uvedený v dokumente sa líši od názvu vo formulári Passport a Application.
    V prípade dokladu o bydlisku / poštovej adresy (ak je to možné), uistite sa, že na fotografiách / naskenovaných kópiách je viditeľná obytná / poštová adresa a dátum vydania.

PRÁCA

Podľa ministerstva Práce v Singapure môžu medzinárodní študenti na Student Pass v Singapure pracovať na čiastočný úväzok približne 16 hodín týždenne počas trvania a neobmedzene počas prázdnin.

Nemusíte požiadať o ďalšie povolenie od ministerstva práce, ak je pracovná doba v rámci povoleného limitu. Na tieto pracovné víza však máte nárok iba vtedy, ak ste zapísaní v ktorejkoľvek inštitúcii schválenej ministerstvom práce (MOM).

VÍZA

Zahraniční študenti, ktorí chcú študovať v Singapure, budú musieť získať študentské vízum. Keď dostanete súhlasný list, vaša inštitúcia vám udelí vízum. Do dvoch týždňov od prijatia budete musieť požiadať o povolenie na Imigračný a kontrolný úrad (ICA) pre študentský preukaz.

Požiadavky a postupy pre študentský preukaz sa mierne líšia v závislosti od typu vzdelávacej inštitúcie, v ktorej chcete študovať.

 • Schválené súkromné vzdelávacie organizácie
 • Školy zahraničných systémov
 • Štátne / vládne školy / nezávislé školy
 • Inštitúcie technického vzdelávania
 • Materské školy a centrá starostlivosti o deti
 • Inštitúcie vyššieho vzdelávania

Pre viac otázok nás prosím Vás kontaktujte.

Tento preukaz, ktorý si povinne musíš vybaviť pri vstupe do krajiny, keď tam ideš študovať tak ťa oprávňuje na vela zliav či už pri cestovaní, stravovaní, návšteve múzeí a iných kultúrnych pamiatok.

Niekoľko príkladov:

 • Commonwealth Scholarships a Fellowships for UK Citizens – Ázijské štipendiá pre študentov UK študovať v Singapure na úrovni PhD.
 • DST A * STAR Výzva pre Singapur-India Spoločné výskumné granty – Granty pre indických výskumníkov v oblasti vedy a techniky študovať v Singapure. Sponzorované indickej vlády a A  Star Singapur.
 • Lee Kong Chian absolvent štipendiá – absolvent štipendiá pre študentov výskumu na Národnej univerzite v Singapure (NUS).
 • NTU univerzitné inžinierske štipendium – štipendiá pre vysokoškolákov inžinierskych študentov študovať v Singapure na Nanyang technologickej univerzite (NTU).
 • Singapur International Graduate Award (SINGA) – PhD štipendiá na štúdium v Singapure v oblasti vedy a techniky na vybraných singapurských univerzitách.
Základné informácie o Singapure
Úradný jazyk: Angličtina
Víza: Áno
Ubytovanie: Internát, ubytovňa, súkromne nájmy
Možnosť pracovať: Áno
Kurz: 1 SGD = 0,65364 EUR
Priemerné mesačné náklady: 300$-650$

FUN FACT

Singapur má viac ako 3000 kilometrov ciest. Keby sa natiahli, pokryli vzdialenosť od Singapuru po Hongkong.

Zaujímavé fakty

 • Singapur je jedným z troch prežívajúcich mestských štátov na svete, pretože nemá hlavné mesto. Ďalšie dva sú Monako a Vatikán.
 • Singapur patrí medzi 20 najmenších krajín sveta s celkovou rozlohou iba 682,7 štvorcových kilometrov. Aby ste získali kontext, USA sú asi 15 000 krát väčšie.
 1. Napriek relatívnemu nedostatku poľnohospodárskej pôdy a poľnohospodárstva, Singapur je najväčším vývozcom okrasných rýb (prispieva na 25% svetového trhu).

Neváhajte využiť skvelú možnosť zvýšenia svojho vzdelania!

ZÍSKAJ VIAC INFO

Univerzity v Singapore

 • National University of Singapore
 • Nanyang Technological University
 • Singapore Management Univerrsity
 • Temasek Polytechnics
 • Singapore Polytechnics
 • Ngee Ann Polytechnics
 • SIM University
 • Singapoer Institute of Technology
 • James Cook University
 • MDIS
 • Curtin University of Singapore

V Singapore je celkovo 36 Univerzít a z toho je 6 národných.

Naši spokojní študenti

Študujem v najčistejšom a najbezpečnejšom meste na svete, kde zároveň máte najvyššiu životnú úroveň na svete. Preto si každý deň v tejto krajine užívam. Cítim ako ma každý deň v tejto krajine posúva ďalej míľovými krokmi v osobnom ako aj študijnom živote.

Paula

Štúdium v Singapore so StudyPlanet

Zaujala Vás možnosť štúdia v Singapore?

Kontaktujte nás!