Zobrazte si všetky univerzity v Singapure!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium v Singapure so StudyPlanet

Vzdel├ívanie v Singapure je riaden├ę Ministerstvom ┼íkolstva (M┼ŻP),┬á ktor├ę riadi v├Żvoj a spr├ívu ┼ít├ítnych ┼ík├┤l, ktor├ę dost├ívaj├║ ┼ít├ítne dot├ície. Ministerstvo m├í tie┼ż poradn├║ a kontroln├║ ├║lohu vo vz┼ąahu k s├║kromn├Żm ┼íkol├ím. Medzi s├║kromn├Żmi ÔÇőÔÇőa ┼ít├ítnymi ┼íkolami existuj├║ rozdiely v miere auton├│mie ┼íkolsk├Żch osnov v rozsahu podpory z verejn├Żch zdrojov a finan─Źn├Żch prostriedkov, vo v├Żu─Źbe ┼ítudentov a prij├şmacie politiky.

V├Żdavky na ┼íkolstvo zvy─Źajne tvoria asi 20 % z ro─Źn├ęho ┼ít├ítneho rozpo─Źtu, ─Ź├şm sa dotuje nielen ┼ít├ítne ┼íkolstvo ale aj vl├ídna asistencia pre s├║kromn├ę ÔÇőÔÇővzdel├ívanie singapursk├Żch ob─Źanov. ┼át├ítny rozpo─Źet zastre┼íuje aj finan─Źn├ę prostriedky pou┼żit├ę na program Edusave, ktor├Ż pon├║ka ┼ítudentom finan─Źn├║ pomoc. Z├íkon o povinnej ┼íkolskej doch├ídzke z roku 2000 kodifikoval povinn├║ ┼íkolsk├║ doch├ídzku pre deti mlad┼íieho ┼íkolsk├ęho veku (okrem t├Żch s postihnut├şm). Tak vyrie┼íil zlyhania rodi─Źov, ktor├ş nechceli zap├şsa┼ą svoje deti do ┼íkoly, tak┼że zabezpe─Źil pravideln├║ doch├ídzku a jej poru┼íenie klasifikoval ako trestn├Ż ─Źin.

Hlavn├Żm vyu─Źovac├şm jazykom v Singapure je angli─Źtina, ktor├í bola v roku ┬á1987 ofici├ílne ozna─Źen├í ako prv├Ż jazyk v r├ímci miestneho vzdel├ívacieho syst├ęmu. Angli─Źtina je rodn├Żm jazykom polovice det├ş v ─Źase, ke─Ć dosiahnu pred┼íkolsk├Ż vek a st├íva sa ich prim├írnym jazykom v dobe ke─Ć dosiahnu z├íkladn├║ ┼íkolu.

Ak s├║ k dispoz├şcii izby v reziden─Źn├Żch domoch, tak priemern├ę mesa─Źn├ę n├íjomn├ę sa pohybuje od 155 S$ – 800 S$.
Ak chcete zosta┼ą v ┼ítudentskom hosteli na Singapurskej univerzite technol├│gii a dizajnu, musia medzin├írodn├ş ┼ítudenti z├şska┼ą platn├Ż ┼ítudentsk├Ż preukaz od imigra─Źn├ęho a coln├ęho ├║radu. Mesa─Źn├Ż n├íjomn├Ż poplatok je 265 S$/mesiac a budete musie┼ą tie┼ż zaplati┼ą z├ílohu vo v├Ż┼íke n├íjomn├ęho vo v├Ż┼íke jedn├ęho mesiaca, ke─Ć sa pres┼ąahujete, ke─Ć sa vr├ítite sp├Ą┼ą, ke─Ć od├şdete.
Hostely pon├║kaj├║ jednol├┤┼żkov├ę a┼ż ┼ítvorl├┤┼żkov├ę izby a poskytuj├║ stravovanie, pr├í─Źov┼łu, telev├şziu a internet a vo v┼íeobecnosti maj├║ cenu pribli┼żne 140 S$ a┼ż 440 S$/mesiac.

┬áZatia─ż ─Źo ceny n├íjomn├Żch nehnute─żnost├ş sa l├ş┼íia v z├ívislosti od typu miestnosti a jej umiestnenia, b├Żvanie v dotovanom verejnom b├Żvan├ş bude vo v┼íeobecnosti va┼íou najlacnej┼íou mo┼żnos┼ąou. V samostatn├Żch objektoch, ktor├ę niekedy zah┼Ľ┼łaj├║ supermarkety, ┼íkoly a zvy─Źajne stanicu metra, odhadovan├ę mesa─Źn├ę n├íklady na izbu v bytovej rade bud├║ st├í┼ą okolo 400 S$ – 1000 S$ za mesiac. M├┤┼że existova┼ą ─Źakac├ş zoznam pre vlastn├şctvo HDB a in┼żinierske slu┼żby sa spravidla nezapo─Ź├ştavaj├║ do mesa─Źn├ęho n├íjmu HBD alebo s├║kromne prenajat├Żch nehnute─żnost├ş. S├║kromne prenajat├ę byty s├║ va┼íou najdrah┼íou mo┼żnos┼ąou, pri─Źom n├íjomn├ę sa zvy─Źajne za─Ź├şnaj├║ okolo 1000 S$ za mesiac.


 
┼Żivotn├ę n├íklady
┬á┬á*┬áElektrina, voda, plyn (ak nie s├║ zahrnut├ę v pren├íjme), mesa─Źne … 150 S$-200 SG$
┬á┬á*┬á┬á1 min├║ta predplatenej tarify mobiln├ęho telef├│nu (bez zliav alebo pl├ínov) … S$ 0,17
*┬á┬á┬á┬áInternet, 6 MB (ak nie je s├║─Źas┼ąou n├íjmu), mesa─Źne … 41,63 S$

 
Doprava┬á┬á┬á┬áBezkontaktn├í cestovn├í karta EZ-link pre dospel├Żch … 5 S$
┬á┬á┬á┬áJednoduch├ę cestovn├ę, do 3,2 km, klimatizovan├í, EZ-linkov├í karta … 36 S$
┬á┬á┬á┬áJednoduch├ę cestovn├ę, do 3,2 km, klimatizovan├ę, bez karty EZ-link … 55 S$
┬á┬á┬á┬áJednoduch├ę cestovn├ę, viac ako 7,2 km, klimatizovan├í, karta EZ-link … 58 S$
┬á┬á┬á┬áJedno cestovn├ę, viac ako 7,2 km, klimatizovan├ę, bez karty EZ-link … 75 S$


 
Jedlo


Priemern├ę ceny:


┬á┬á┬á┬áMlieko, 1L … 3,10 S$
┬á┬á┬á┬áBochn├şk bieleho sendvi─Źa, 500g … 1,40 S$
┬á┬á┬á┬áFilety z kuracieho p┼Ľs, 1kg …10,50 S$
┬á┬á┬á┬á┼ápagety, 500 g … 2,40 S$
┬á┬á┬á┬áCoca-Cola, 1,5L … 1,95 S$
┬á┬á┬á┬áBiela ry┼ża, 5kg … 13,85 S$
┬á┬á┬á┬áVajcia, 10ks … 2,40 S$
┬á┬á┬á┬áOlivov├Ż olej, 750 ml … 11,90 S$
┬á┬á┬á┬áBig Mac … 4,85 S$


 
Rôzne. Náklady┬á┬á┬á┬áPinta piva v bare … 10,70 S$
┬á┬á┬á┬áCappuccino … 5 S$
┬á┬á┬á┬áF─ża┼ía vody 330 ml … 1,10 S$
┬á┬á┬á┬áStravovanie stredne drah├í re┼ítaur├ícia … 20-40 S$
┬á┬á┬á┬áF─ża┼ía v├şna stredne drah├í re┼ítaur├ícia … 50 S$
┬á┬á┬á┬áL├şstok do kina bez ┼ítudentskej z─żavy … 10 S$

Jedna zo ┼ítyroch ekonom├şk “├ízijsk├Żch tigrov”, unik├ítna zmes v├Żchodoeur├│pskej a z├ípadnej kult├║ry je v┬áSingapure. Vysok├ę n├íklady na b├Żvanie v husto preplnenom trhu s nehnute─żnos┼ąami s├║ celosvetovo zn├íme.

┼átudenti, ktor├ş chc├║ b├Żva┼ą na kampuse musia po┼żiada┼ą o to ─Źo najsk├┤r a mali by ma┼ą pripraven├ę finan─Źn├ę prostriedky pre z├ílohu.


Pri s├║kromnom pren├íjme si ┼ítudenti musia uvedomi┼ą, ┼że “├║plne zariaden├ę” (“F / Furn”) znamen├í, ┼że k pren├íjmu patr├ş n├íbytok, biely tovar (chladni─Źka, pr├í─Źov┼ła) a v┼íetky z├íkladn├ę elektrick├ę spotrebi─Źe. “─îiasto─Źne zariaden├ę” (“P / Furn”) znamen├í, ┼że nehnute─żnos┼ą bude ma┼ą iba biely tovar, z├íclony, osvetlenie a mo┼żno aj niektor├ę vo─żn├ę spotrebi─Źe. ┼átudenti maj├║ mo┼żnos┼ą po┼żiada┼ą, aby prenaj├şmate─ż plne zariadil ┬ánehnute─żnos┼ą alebo poskytoval dodal zariadenia; v┼żdy budete m├┤c┼ą tieto mo┼żnosti rokova┼ą so svoj├şm prenaj├şmate─żom a v z├ívislosti od toho, ─Źo si ods├║hlas├şte, zmen├ş sa kone─Źn├í cena za n├íjom.

Na internáteB├Żvanie na intern├ítoch a ve─żk├Ż po─Źet zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov ka┼żdoro─Źne vyvol├íva ve─żk├Ż dopyt po b├Żvan├ş. V├Żsledkom je, ┼że b├Żvanie v are├íli ┼íkoly m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę zabezpe─Źi┼ą a m├┤┼że by┼ą drah┼íie ako in├ę mo┼żnosti ubytovania. Univerzity s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou pon├║kaj├║ nasledovn├ę mo┼żnosti ubytovania: reziden─Źn├ę bloky alebo hostely. Na Univerzite NUS m├┤┼żu ┼żiaci po┼żiada┼ą o b├Żvanie v reziden─Źn├Żch blokoch, niektor├ę s povinn├Żmi stravovac├şmi pl├ínmi a niektor├ę s vlastn├Żm stravovan├şm. Ubytovacie bloky s jed├ílensk├Żmi pl├ínmi s├║ zvy─Źajne hostite─żmi viacer├Żch spolo─Źensk├Żch podujat├ş a pon├║kaj├║ ┼ítudentom mo┼żnos┼ą spolo─Źensk├ęho stret├ívania sa a vy┼żitia. V ─Ćal┼í├şch hal├ích s├║ k dispoz├şcii obchody so zmie┼ían├Żm tovarom a potravinami.

Napr├şklad: ┬ápre jednu miestnos┼ą typu “A” v reziden─Źn├Żch zariadeniach Prince George v rezidencii Univerzity NUS ┼ítudenti zaplatia za prv├Ż semester akademick├ęho roku 2018 sumu 2640$ (2330ÔéČ).

Podobne Nanyang Technological University pon├║ka ┼ítudentom ┼íancu ┼żi┼ą v zdie─żan├Żch alebo jednol├┤┼żkov├Żch izb├ích v jednom zo 16 reziden─Źn├Żch blokoch. N├íklady na pren├íjom sa pohybuj├║ od 210 S$-320 S$ (140ÔéČ – 210ÔéČ) mesa─Źne vr├ítane v┼íetk├Żch n├íkladov. K├║pe─żne, sprchy, ─Źit├íre┼ł a obytn├ę priestory s├║ spolo─Źn├ę, ale reziden─Źn├ę domy zvy─Źajne neposkytuj├║ kuchy┼łu. Aj ┬áNanyang, podobne ako in├ę Univerzity prev├ídzkuje mno┼żstvo akci├ş, slu┼żieb a ve─żtrhov v r├ímci kampusu a t├Żm podporuje tvorbu silnej spolo─Źenskej komunity.

Ubytovne┼átudentsk├ę hostely s├║ spolo─Źnou vo─żbou b├Żvania pre miestnych a medzin├írodn├Żch ┼ítudentov v Singapure. Tak├ęto rezerv├ície sa m├┤┼żu uskuto─Ź┼łova┼ą priamo v agent├║re alebo na univerzite: napr. Singapursk├í mana┼ż├ęrska univerzita neposkytuje ubytovanie na univerzite, ale pon├║ka obmedzen├ę mno┼żstvo izieb v Commonwealth Hostel. ┼átudenti musia prostredn├şctvom webovej str├ínky univerzity po┼żiada┼ą o izbu a v akademickom roku 2018 sa platilo 1 974 S$ (1290ÔéČ) za n├íjom za semester, ako aj z├ílohu za slu┼żby v hodnote 500 S$ (330ÔéČ) a 200 S$ (130ÔéČ) poplatok za registr├íciu.

Cena z├ívis├ş od toho, ko─żko ─żud├ş zdie─żate svoju izbu, ─Źi u┼ż je to k├║pe─ż┼ła zdie─żan├í alebo nie, umiestnenie hostela a na ako dlho je va┼ía zmluva. V miestnosti s osemn├ístimi ─żu─Ćmi m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, ┼że budete plati┼ą zhruba 400 S$ – 500 S$ (260ÔéČ – 325ÔéČ) za mesiac, zatia─ż ─Źo s├║kromn├Ż byt v hosteli bude st├í┼ą okolo 1800 S$ (1170ÔéČ) mesa─Źne. Mnoh├ę hostely pon├║kaj├║ ra┼łajky a ve─Źere na zhruba 300 S$ – 400 S$ (200ÔéČ – 260ÔéČ) mesa─Źne.

Rada pre rozvoj b├Żvania (HDB)Bytov├ę domy pre rozvoj b├Żvania a nehnute─żnosti je ┼ít├ítom dotovan├ę verejn├ę b├Żvanie, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ vo v┼íetk├Żch ─Źastiach Singapuru. HDB byty s├║ zoskupen├ę v r├ímci samostatn├Żch pozemkov, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ supermarkety, potravin├írske centr├í, kliniky a dokonca aj stanice metra alebo ┼íkoly. ┼átudenti so ┼ítudentsk├Żm preukazom s├║ pr├ívne schopn├ş si prenaja┼ą HDB. Zvy─Źajne plat├ş, ┼że v pr├şpade zdie─żan├ęho bytu medzi tromi a┼ż piatimi ─żu─Ćmi by ste mohli plati┼ą za mesiac 1000 S$ – 1500 S$ (650ÔéČ ÔÇô 980ÔéČ). To bude vo v┼íeobecnosti najlacnej┼íou mo┼żnos┼ąou b├Żvania pri ┼ít├║diu v Singapure a je to vo─żba b├Żvania, ktor├║ si zvol├ş pribli┼żne 80% obyvate─żov Singapuru. B├Żvanie v byte HDB v├ím pon├║ka mo┼żnos┼ą za┼żi┼ą “skuto─Źn├Ż” Singapur, ako to za┼ż├şva v├Ą─Ź┼íina miestnych obyvate─żov.

S├║kromn├ę ÔÇőÔÇőn├íjmyNeexistuj├║ ┼żiadne obmedzenia pre ┼ítudentov, ktor├ş prenaj├şmaj├║ s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőjednotky s├║kromne po─Źas ┼ít├║dia v Singapure. Spolo─Źn├ę n├íjomn├ę byty s├║ byty ako Condominium, ktor├ę s├║ typicky v r├ímci v├Ą─Ź┼íieho komplexu, ktor├Ż m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą baz├ęn, posil┼łov┼łu, BBQ alebo tenisov├ę kurty. Tieto vlastnosti m├┤┼żu by┼ą drah├ę a v├Ą─Ź┼íina ┼ítudentov sa rozhodne prenaja┼ą spolo─Źn├Ż byt a podeli┼ą sa medzi dvoma a┼ż ┼ítyrmi ─żu─Ćmi. ┼átandardn├ę kondom├şnium m├┤┼że st├í┼ą okolo 1000 S$ (650ÔéČ) za mesiac, zatia─ż ─Źo v priemere bude pren├íjom cel├ęho apartm├ínu za cel├Ż byt medzi 4000 S$ – 5000 S$ (2600ÔéČ ÔÇô 3300ÔéČ) mesa─Źne. V┼íetky nehnute─żnosti v bl├şzkosti stanice metra bud├║ st├í┼ą viac.

┼átudentom, ktor├ş si s├║kromne prenaj├şmaj├║ sa odpor├║─Źa, aby zv├í┼żili slu┼żieb bytov├ęho z├ístupcu alebo vyu┼żili slu┼żby ┼ítudentov univerzity, ak je to mo┼żn├ę. Zatia─ż ─Źo budete musie┼ą plati┼ą poplatok, tieto org├íny v├ím pom├┤┼żu navigova┼ą sa na trhu s nehnute─żnos┼ąami v Singapure a pracova┼ą na ochrane va┼íich z├íujmov – najm├Ą zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov.

Na tak├║ mal├║ krajinu je doprava ve─żmi dobre prepojen├í. M├┤┼żete sa dosta┼ą prakticky kdeko─żvek bez auta. Existuje najmenej p├Ą┼ą r├┤znych ┼żelezni─Źn├Żch trat├ş, ktor├ę sp├íjaj├║ r├┤zne mestsk├ę ─Źasti a dve ─Ćal┼íie s├║ v ┼ít├ídiu pr├şprav a tak ┼żiadne miesto nie je nedostupn├ę. Najdlh┼íie vlakov├ę trate s├║ trate na v├Żchod – z├ípad (zelen├í) a sever – juh (─Źerven├í). Okrem vlakov tam jazdia aj autobusy, ktor├ę v├ís odvez├║ z jedn├ęho konca Singapuru do druh├ęho. Kartu EZ-link m├┤┼żete zak├║pi┼ą na ─żubovo─żnej stanici vlaku zn├ímej ako MRT. Po┼żaduje sa z├íloha vo v├Ż┼íke 10 dol├írov a po vr├íten├ş karty V├ím bude vr├íten├í. Ak ste ┼ítudent, m├┤┼żete si zak├║pi┼ą ┼ítudentsk├║ kartu, ktor├í v├ím poskytne z─żavnen├ę cestovn├ę. EZ linkov├í karta sa pou┼ż├şva na autobusoch i vlakoch.

Metro


Metro je pravdepodobne najbe┼żnej┼íou formou dopravy na ktorej cestuj├║ singapur─Źania od bodu A do bodu B. M├┤┼żete si zak├║pi┼ą jednosmern├Ż l├şstok alebo zak├║pi┼ą cestovn├║ kartu EZ-link, na ktor├║ m├┤┼żete da┼ą finan─Źn├ę prostriedky, ktor├ę s├║ odpo─Ź├ştan├ę elektronicky pod─ża toho, do akej miery ste cestovali. Kartu EZ-link si m├┤┼żete k├║pi┼ą z ─żubovo─żnej pokladni─Źky TransitLink v celom meste, v centr├ích slu┼żieb pre cestuj├║cich v r├ímci v├Ą─Ź┼íiny stan├şc MRT a vo v├Ą─Ź┼íine obchodov so 7-Eleven. Ak kupujete jednu jazdu, va┼íe cestovn├ę bude tie┼ż vypo─Ź├ştan├ę v z├ívislosti od toho, kde pl├ínujete vyst├║pi┼ą.

Samotn├í karta stoj├ş 5 S$ (3,25ÔéČ), ale v z├ívislosti od toho, kde ju k├║pite, budete musie┼ą na ┼łu ulo┼żi┼ą in├║ minim├ílnu ├║lo┼żn├║ hodnotu. Napr├şklad, ak si k├║pite svoju kartu v pokladni TransitLink, budete musie┼ą da┼ą minim├ílne 7 S$ (4,55ÔéČ ), ale ak si ju k├║pite v predajni SingPost, potom m├íte mo┼żnos┼ą jednoducho zaplati┼ą za kartu bez kreditu.


Sie┼ą Metro prech├ídza cez v├Ą─Ź┼íinu oblast├ş mesta a pravdepodobne v├ís bude m├┤c┼ą vzia┼ą tam, kam potrebujete. Ako ┼ítudent m├íte n├írok na koncesn├Ż preukaz, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje plati┼ą pau┼í├ílny mesa─Źn├Ż poplatok za neobmedzen├ę cestovanie. Od 6. apr├şla 2014 je neobmedzen├í mesa─Źn├í jazda vlakom 45 S$ (30ÔéČ). Budete musie┼ą nav┼ít├şvi┼ą pokladnicu s pasovou fotografiou, cestovn├Żm pasom a ┼ítudentsk├Żm preukazom (┼ítudentsk├ę v├şzum), aby ste z├şskali koncesn├║ kartu.

Autobus


Singapur m├í rozsiahlu autobusov├║ sie┼ą, pre ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoju EZ-linkov├║ kartu. Rovnako ako v pr├şpade metra, ak m├íte koncesn├║ kartu, m├┤┼żete zaplati┼ą pau┼í├ílny poplatok vo v├Ż┼íke 52 S$ (34ÔéČ) na mesa─Źn├ę neobmedzen├ę cestovanie na niektor├║ z autobusov├Żch slu┼żieb ┼ít├ítu. Vzh─żadom k tomu, ┼że cestovn├ę sa l├ş┼íi v z├ívislosti od toho, do akej miery m├íte v pl├íne cestova┼ą, mali by ste by┼ą ist├ş a skontrolova┼ą si vopred veci online. Existuj├║ aj mo┼żnosti zn├ş┼żenia ceny pre dr┼żite─żov koncesnej karty, ak kupujete jedin├║ cestu, ktor├║ si m├┤┼żete k├║pi┼ą aj online. Cesty autobusov pokr├Żvaj├║ mesto celkom d├┤kladne, a ak pl├ínujete svoju cestu dobre, potom zist├şte, ┼że nebudete musie┼ą pou┼żi┼ą tax├şk.

TrajektPre dopravu v Singapure nebudete pravdepodobne vyu┼ż├şva┼ą trajektov├║ dopravu, m├┤┼żete si ju v┼íak vzia┼ą na jednu z dvoch v├Żletov na jeden zo Singapursk├Żch region├ílnych ostrovov. Trajekty zvy─Źajne id├║ minim├ílne 3-4 kr├ít za hodinu ka┼żd├Ż de┼ł v t├Ż┼żdni a zatia─ż ─Źo ceny sa l├ş┼íia v z├ívislosti od konkr├ętnej trajektovej spolo─Źnosti ┬ájednosmern├ę cestovn├ę na Bintan Resort Ferry je 45 S$ (30ÔéČ).

┼átudenti (┼át├║dium v ÔÇőÔÇőSingapure)

┬á Pas (str├ínka s osobn├Żmi ├║dajmi);

 • ┼ítudentsk├í karta (vr├ítane schv├ílenia v princ├şpe ICA) alebo List zo ┼íkoly (obmedzen├Ż na ofici├ílne listy vzdel├ívac├şch in┼ítit├║ci├ş alebo ┼ík├┤l v p├┤sobnosti Rady pre s├║kromn├ę ÔÇőÔÇővzdel├ívanie alebo ministerstva ┼íkolstva)
 • Posledn├í k├│pia (posledn├ę 3 mesiace) ktorejko─żvek z nasleduj├║cich polo┼żiek ako doklad o bydlisku / po┼ítovej adrese (ak je to mo┼żn├ę).
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áMiestny ├║─Źet za slu┼żby
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áMiestny telekomunika─Źn├Ż ├║─Źet
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áVyhl├ísenie miestneho bankov├ęho ├║─Źtu / v├Żpis z kreditnej karty
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áList vyd├ívan├Ż vl├ídou in├Żch verejn├Żch org├ínov regulovan├Żch pre praktiky proti praniu ┼ípinav├Żch pe┼łaz├ş v ─Źlenskej krajine FATF
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áList od regulovan├Żch pois┼ąovn├ş v ─Źlenskej krajine FATF
  ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áList zo ┼íkoly (obmedzen├Ż na ofici├ílne listy vzdel├ívac├şch in┼ítit├║ci├ş alebo ┼ík├┤l v p├┤sobnosti Rady pre s├║kromn├ę ÔÇőÔÇővzdel├ívanie alebo ministerstva ┼íkolstva)


Poznámka:

┬á┬á┬á┬á* Prihl├í┼íky bud├║ zamietnut├ę, ak n├ízov uveden├Ż v dokumente sa l├ş┼íi od n├ízvu vo formul├íri Passport a Application.
┬á┬á┬á┬áV pr├şpade dokladu o bydlisku / po┼ítovej adresy (ak je to mo┼żn├ę), uistite sa, ┼że na fotografi├ích / naskenovan├Żch k├│pi├ích je vidite─żn├í obytn├í / po┼ítov├í adresa a d├ítum vydania.

PRÁCA

Pod─ża ministerstva Pr├íce v Singapure m├┤┼żu medzin├írodn├ş ┼ítudenti na Student Pass v Singapure pracova┼ą na ─Źiasto─Źn├Ż ├║v├Ązok pribli┼żne 16 hod├şn t├Ż┼żdenne po─Źas trvania a neobmedzene po─Źas pr├ízdnin.

Nemus├şte po┼żiada┼ą o ─Ćal┼íie povolenie od ministerstva pr├íce, ak je pracovn├í doba v r├ímci povolen├ęho limitu. Na tieto pracovn├ę v├şza v┼íak m├íte n├írok iba vtedy, ak ste zap├şsan├ş v ktorejko─żvek in┼ítit├║cii schv├ílenej ministerstvom pr├íce (MOM).

V├ŹZA

Zahrani─Źn├ş ┼ítudenti, ktor├ş chc├║ ┼ítudova┼ą v Singapure, bud├║ musie┼ą z├şska┼ą ┼ítudentsk├ę v├şzum. Ke─Ć dostanete s├║hlasn├Ż list, va┼ía in┼ítit├║cia v├ím udel├ş v├şzum. Do dvoch t├Ż┼żd┼łov od prijatia budete musie┼ą po┼żiada┼ą o povolenie na Imigra─Źn├Ż a kontroln├Ż ├║rad (ICA) pre ┼ítudentsk├Ż preukaz.

Po┼żiadavky a postupy pre ┼ítudentsk├Ż preukaz sa mierne l├ş┼íia v z├ívislosti od typu vzdel├ívacej in┼ítit├║cie, v ktorej chcete ┼ítudova┼ą.

 • Schv├ílen├ę s├║kromn├ę vzdel├ívacie organiz├ície
 • ┼ákoly zahrani─Źn├Żch syst├ęmov
 • ┼át├ítne / vl├ídne ┼íkoly / nez├ívisl├ę ┼íkoly
 • In┼ítit├║cie technick├ęho vzdel├ívania
 • Matersk├ę ┼íkoly a centr├í starostlivosti o┬ádeti
 • In┼ítit├║cie vy┼í┼íieho vzdel├ívania

Pre viac ot├ízok n├ís pros├şm V├ís kontaktujte.

Tento preukaz, ktor├Ż si povinne mus├ş┼í vybavi┼ą pri vstupe do krajiny, ke─Ć tam ide┼í ┼ítudova┼ą tak ┼ąa opr├ív┼łuje na vela zliav ─Źi u┼ż pri cestovan├ş, stravovan├ş, n├ív┼íteve m├║ze├ş a in├Żch kult├║rnych pamiatok.

Nieko─żko pr├şkladov:

 • Commonwealth Scholarships a Fellowships for UK Citizens – ├üzijsk├ę ┼ítipendi├í pre ┼ítudentov UK ┼ítudova┼ą v Singapure na ├║rovni PhD.
 • DST A * STAR V├Żzva pre Singapur-India Spolo─Źn├ę v├Żskumn├ę granty – Granty pre indick├Żch v├Żskumn├şkov v oblasti vedy a techniky ┼ítudova┼ą v Singapure. Sponzorovan├ę indickej vl├ídy a A ┬áStar Singapur.
 • Lee Kong Chian absolvent ┼ítipendi├í – absolvent ┼ítipendi├í pre ┼ítudentov v├Żskumu na N├írodnej univerzite v Singapure (NUS).
 • NTU univerzitn├ę in┼żinierske ┼ítipendium – ┼ítipendi├í pre vysoko┼íkol├íkov in┼żinierskych ┼ítudentov ┼ítudova┼ą v Singapure na Nanyang technologickej univerzite (NTU).
 • Singapur International Graduate Award (SINGA) – PhD ┼ítipendi├í na ┼ít├║dium v Singapure v oblasti vedy a techniky na vybran├Żch singapursk├Żch univerzit├ích.
Z├íkladn├ę inform├ície o Singapure
├Üradn├Ż jazyk:Angli─Źtina
V├şza:├üno
Ubytovanie:Intern├ít, ubytov┼ła, s├║kromne n├íjmy
Mo┼żnos┼ą pracova┼ą:├üno
Kurz:1 SGD = 0,65364 EUR
Priemern├ę mesa─Źn├ę n├íklady:300$-650$

FUN FACT

Singapur m├í viac ako 3000 kilometrov ciest. Keby sa natiahli, pokryli vzdialenos┼ą od Singapuru po Hongkong.

Zauj├şmav├ę fakty

 • Singapur je jedn├Żm z troch pre┼ż├şvaj├║cich mestsk├Żch ┼ít├ítov na svete, preto┼że nem├í hlavn├ę mesto. ─Äal┼íie dva s├║ Monako a Vatik├ín.
 • Singapur patr├ş medzi 20 najmen┼í├şch kraj├şn sveta s celkovou rozlohou iba 682,7 ┼ítvorcov├Żch kilometrov. Aby ste z├şskali kontext, USA s├║ asi 15 000 kr├ít v├Ą─Ź┼íie.
 1. Napriek relat├şvnemu nedostatku po─żnohospod├írskej p├┤dy a po─żnohospod├írstva, Singapur je najv├Ą─Ź┼í├şm v├Żvozcom okrasn├Żch r├Żb (prispieva na 25% svetov├ęho trhu).

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO

Univerzity v Singapore

 • National University of Singapore
 • Nanyang Technological University
 • Singapore Management Univerrsity
 • Temasek Polytechnics
 • Singapore Polytechnics
 • Ngee Ann Polytechnics
 • SIM University
 • Singapoer Institute of Technology
 • James Cook University
 • MDIS
 • Curtin University of Singapore

V┬áSingapore je celkovo 36 Univerz├şt a┬áz┬átoho je 6 n├írodn├Żch.

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti

┼átudujem v┬ánaj─Źistej┼íom a┬ánajbezpe─Źnej┼íom meste na svete, kde z├írove┼ł m├íte najvy┼í┼íiu ┼żivotn├║ ├║rove┼ł na svete. Preto si ka┼żd├Ż de┼ł v┬átejto krajine u┼ż├şvam. C├ştim ako ma ka┼żd├Ż de┼ł v┬átejto krajine pos├║va ─Ćalej m├ş─żov├Żmi krokmi v┬áosobnom ako aj ┼ítudijnom ┼żivote.

Paula

Štúdium v Singapore so StudyPlanet

Zaujala V├ís mo┼żnos┼ą ┼ít├║dia v Singapore?

Kontaktujte nás!