studentSlovensko je nádherná krajina, ale príležitostí je pre mladých ľudí čoraz menej. Ľudí lákajú rôzne vyspelejšie krajiny a to kvôli kvalitným službám, kvalitným školám, či nižším životným nákladom. Jedným z najčastejších dôvodov prečo mladí ľudia odchádzajú do zahraničia je práve štúdium na školách a ich budúcnosť .

V dnešnej dobe študuje v zahraničí vysoký počet Slovákov, ktorých lákajú modernejšie školy, či lepšia úroveň škôl. Študenti najčastejšie odchádzajú do krajín ako Rakúsko, Nemecko, či Veľká Británia, no záujem majú aj o štúdium v Maďarsku. Najviac slovenských študentov nájdeme v susednej Českej republike. Celkový počet študentov v zahraničí sa odhaduje už nad 30-tisíc. Študovať na školách sa dá takmer čokoľvek. Univerzity ponúkajú stovky odborov, o ktoré je vysoký záujem. Školy okrem iného ponúkajú možnosť študovať zadarmo alebo s naozaj nízkym školným, čo si v dnešnej dobe môžu študenti dovoliť.

Niekedy však študenti nevedia ako ďalej, ako správne vykročiť a dostať sa do zahraničia študovať. Ak by ste mali záujem o štúdium v zahraničí a to v krajinách ako Austrália, Dánsko alebo Veľká Británia, na Slovensku pôsobí agentúra menom StudyPlanet, ktorá vám pomôže dostať  sa na vami zvolenú vysnívanú univerzitu alebo pomôže pri výbere štúdia podľa vašich požiadaviek.

Agentúra pôsobí dlhé roky v oblasti vzdelávania a má širokú ponuku univerzít v zahraničí a vo veľkých mestách. Agentúra dokáže poradiť všetkým študentom, ktorí si nevedia vybrať, aký odbor chcú študovať. Agentúra tiež ponúka mnoho špičkových odborov, takže je si z čoho vyberať. Každému študentovi venujú osobitný prístup a všetkým študentom sa snažia vyhovieť  vo všetkých smeroch. Viac informácií získate priamo na stránke studyplanet.eu, priamo u pracovníkov.

Autor: Janesa