Štúdium jazykov so StudyPlanet

“Rozhodla som sa. Podľa mňa a aj podľa mojich blízkych dosť narýchlo.”

Priznám sa, že hlavným dôvodom jazykového kurzu španielčiny v zahraničí ani nebola španielčina samotná, ale tá potreba už vypadnúť zo stereotypu :) Skrátka odísť ….. Chcela som hlavne získať nadhľad, odstup od môjho zabehnutého života a zároveň som chcela nejaký sebarozvoj a stretnúť rovnako zmýšľajúcich ľudí. Teda takých ľudí, ktorí aj vo vyššom veku ešte chcú na sebe pracovať.

Príprava a organizácia študijného pobytu španielčiny

Stretnutie s Danielom – jedným úžasným človekom zo  StudyPlanet  moje rozhodnutie len urýchlilo. Vďaka nemu a jeho tímu som sa o nič nemusela starať, všetko zariadili. Vybrala som si teda študijný pobyt zameraný na štúdium španielčiny, pretože sa mi vždy páčila a aj som sa ju v mladosti, asi pred 20 rokmi, 3 roky učila. Tento jazyk sa u mňa spája s dobrou náladou, veselými a srdečnými ľuďmi, vášňou, salsou, ktorú milujem a aj dobrým jedlom. Toto sa mi potvrdilo aj tento raz.

Centrum mesta Malaga, kde je možné navštíviť jazykový kurz španielčiny

Malaga je ideálne miesto na štúdium Španielčiny

 

Výber školy padol na Malagu – aj kvôli blízkosti k moru, ako aj preto, že to nie je veľkomesto a napriek tomu je tam čo vidieť. Behom tých 2 týždňov som to všetko ani nestihla :(

Cestovanie a ubytovanie

Pre ubytovanie som si vybrala hosťovskú rodinu, avšak nenapadlo mi zisťovať, či hovoria po anglicky. Dostala som veľmi milú ženu, pani Carmen, ktorá bola v mojom veku a u ktorej som sa veľmi rýchlo udomácnila. Po prvotných problémoch, kde mi meškalo lietadlo 2 hod. zo Swechatu a navyše som sa nespojila s domácou Carmen, keďže som mala na ňu v telefóne uložené zlé tel. číslo. Z tohto dôvodu som musela stráviť prvú noc v hoteli.

Carmen ma síce čakala do tretej hodiny nad ránom, čo som si však prečítala, až keď som sa zobudila :) Nebola to jej chyba. Carmen nemala číslo na mňa vôbec… Na túto menšiu nepríjemnosť som ale ešte v ten deň zabudla, lebo ma Carmen vzala na pláž, kde sme sa okúpali. More bolo svieže s teplotou asi 19°C. Následne sme išli do reštaurácie, kde mi pomohla s výberom jedál. Celá komunikácia prebiehala výhradne v španielčine, lebo ona po anglicky nevie. Musím povedať,  že to bolo niektorými chvíľami dosť humorné :) :)

Všetci účastníci kurzu španielčiny v zahraničí. Nachádzajú sa tu Európania, Ázijci aj Američan

Na kurze španielčiny sa stretlo viacero vekových kategórií

Večer mi ukázala, kde sa nachádza škola a centrum mesta. Šli sme autobusom, aby som poznala  trasu, ktorou sa budem každý deň dopravovať do školy. Autobusom to do školy trvalo asi 25 min. kvôli rozbitým cestám a  rekonštrukcii metra.

Jazykový kurz španielčiny

Učebňa a spolužiaci na kurze španielčiny

Niektorí študenti pokračovali v kurze španielčiny v ďalších mestách

V triede sme prvý týždeň boli ôsmi a z toho štyria boli z Nemecka. Jeden pán 66-ročný podnikateľ z USA, ďalší podnikateľ okolo 30 rokov z Holandska a študentka VŠ z Belgicka. Títo dvaja tam boli už druhý týždeň, takže ten ďalší už namiesto nich prišiel mladý študent z Nemecka a asi 41 ročná Japonka. Cítila som sa znovu ako študentka :)  Dosť sme sa nasmiali aj na chybách a nedorozumeniach spolužiakov. Niektorí  študenti pokračovali v štúdiu napr. ďalšie 2 týždne v Madride, Barcelone atď. Máme vymenené kontakty, stretla som naozaj skvelých ľudí. Nehovoriac o Carmen, s ktorou sme v každodennom kontakte.

Tieto 2 týždne boli pre mňa veľmi intenzívne, cítila som, ako mi ten pobyt prospieva po každej stránke. Musela som vycestovať do cudziny medzi nových ľudí, aby som si našla odpovede na moje otázky…

Aký bol celkový dojem z jazykového pobytu?

Odporúčam každému – ak môžete tak cestujte, využite jazykové kurzy a vo všeobecnosti štúdium jazykov v zahraničí. Odporúčam aj jazykové pobyty – spoznáte nových ľudí, zvyky, krajiny…. To vám nikto nevezme. Odporúčam aj StudyPlanet  – na ten správny kurz španielčiny pre teba! :)