Štúdium v Dubline so StudyPlanet

Dublin je svetovo preslávený svojim živým nočným životom a tradičnými krčmami, takže to nemusí byť prekvapením, ale v Dubline je viac ako 1000 barov. Nielen to, ale Dublin je domovom jednej z najstarších krčiem na svete. The Brazen Head (nachádzajúci sa blízko pivovaru Guinnes) a datuje sa do roku 1168. Najväčším prekvapením však je, že Dublin má očividne menej krčiem na hlavu než ktorékoľvek Európske hlavné mesto.

Dublinský most O’Connell je v celej Európe známy svojimi jedinečnými rozmermi – je to jeden z mála mostov na svete, ktorý je širší ako je jeho dĺžka. Nie je to zlý úspech vzhľadom k tomu, že až do roku 1863 jediným riečnym prechodom bol lanový most, ktorý dokázal udržať len jednu osobu naraz. O’Connell Street je tiež jedna z najširších v Európe a meria 49 metrov.

Zabudnite na lezenie na Eiffelovu vežu v Paríži alebo na plavbu v Benátkach – pre skutočnú romantiku, choďte do Dublinu! Ak potrebujete akýkoľvek dôkaz, že Dublin je romantické mesto tak vedzte že pozostatky Svätého Valentína, patróna lásky, sú uložené v Whitefriar Street Carmelite Church.

So známymi bývalými obyvateľmi vrátane literárnych priekopníkov ako Oscar Wilde, Bram Soker a James Joyce, ako aj laureátov Nobelovej ceny George Bernard Shaw, W.B. Yeats, Seamus Heaney a Samuel Beckett, literárna zdatnosť v Dubline je pevná. Na počesť veľkého prínosu mesta k historickej literatúre, spolu s mnohými knižnicami, literárnymi inštitúciami a vydavateľskými spoločnosťami, bol Dublin už vymenovaný za mesto literatúry UNESCO – iba jedno zo šiestich miest na svete. Na tomto zozname sú ešte tieto mestá Edinburgh, Iowa City, Melbourne, Reykjavik a Norwich.

Dublin nie je len o baroch a kníhkupectvách – mesto sa môže pochváliť s viac ako 2 000 hektárov zelene a míle ciest pre chodcov a cyklistov. V Dubline sa dokonca nachádza aj najväčší park v Európe – obrovský Phoenix Park, ktorý je sídlom Dublinskej Zoo. Tento park má 707 hektárov a je najväčším mestským parkom po Central Park v New Yorku.

Univerzity v Dubline

Naši spokojní študenti

Študujem v Londýne a neviem si to tu vynachváliť. Londýn je kozmopolitné mesto plné života, takže ak chcem niekam vyraziť určite mám milión príležitostí. Moje štúdium je náročné, ja však viem že je to investícia do mojej budúcnosti.

Zuzana, Londýn

Zaujala Vás možnosť štúdia v Dubline?

Kontaktujte nás!