Zobrazte si všetky univerzity v Hongkongu!

Chcem vedie┼ą viac!

Štúdium v Hongkongu so StudyPlanet

Na┼íi spokojn├ş ┼ítudenti

Hongkong je vyspel├ę a┬áve─żmi bohat├ę miesto, kde na ┼íkole be┼żne vyu─Źuj├║ nositelia Nobelov├Żch cien alebo chodia predn├í┼ía┼ą majitelia najv├Ą─Ź┼í├şch svetov├Żch firiem. U┼ż po─Źas ┼ít├║dia som si tu na┼íiel v├Żborn├║ pr├ícu kde m├┤┼żem zu┼żitkova┼ą svoje jazykov├ę schopnosti.

Michal

Nev├íhajte vyu┼żi┼ą skvel├║ mo┼żnos┼ą zv├Ż┼íenia svojho vzdelania!

Z├ŹSKAJ VIAC INFO

Informácie o štúdiu v Hongkongu

V┬áHongkongu existuje tradi─Źn├í ─Ź├şnska kult├║ra a architekt├║ra spolu s kultovou panor├ímou modern├Żch mrakodrapov, ktor├ę robia z Hongkongu svetovo presl├íven├ę centrum obchodu, financi├ş a logistiky. Hong Kong m├í tie┼ż amb├şcie sta┼ą sa glob├ílnym centrom pre vy┼í┼íie vzdel├ívanie a┬ápreto investuje do programov zameran├Żch na zv├Ż┼íenie po─Źtu medzin├írodn├Żch ┼ítudentov, diverzifik├íciu terci├írneho sektora a starostlivos┼ą o svoju u┼ż aj tak siln├║ kult├║ru v├Żskumu a inov├íci├ş.

Mnoho univerz├şt v Hongkongu sa m├┤┼że pochv├íli┼ą, ┼że u┼ż ┬ápril├íkalo mno┼żstvo ┼ítudentov a akademikov z cel├ęho sveta. To kombinuje s r├┤znymi atrakciami ┼żivota v Hongkongu – multikult├║rna spolo─Źnos┼ą pon├║ka r├┤znorod├ę z├í┼żitky, ktor├ę by ste inde neza┼żili na takom malom priestore. Vyu┼ż├şvan├şm angli─Źtiny v r├ímci vysok├ęho ┼íkolstva a pri ka┼żdodennej interakcii sa Hong Kong stal pr├ş┼ąa┼żlivou vo─żbou pre mnoho potenci├ílnych ┼ítudentov, ktor├ş h─żadaj├║ pomerne pr├şstupn├ę ├ízijske destin├ície.

┼Żivot v Hongkongu

Hong Kong bol odovzdan├Ż Ve─żkou Brit├íniou ─î├şne v roku 1997, ale mesto si udr┼żalo ┼ítat├║t osobitnej administrat├şvnej oblasti ─î├şnskej ─żudovej republiky. M├í svoju vlastn├║ vl├ídu, menu a pr├ívny syst├ęm a spolo─Źensk├ę normy s├║ ─Źasto odli┼ín├ę od t├Żch z pevniny – “jedna krajina, dva syst├ęmy”, ako sa ─Źasto o tomto zriaden├ş hovor├ş.

Pre mnoho ┼ítudentov prich├ídzaj├║cich do Hong Kongu, je toto mesto z├íklad┼łou, v┬áktorej objavuj├║ obe ─Ź├şnske kult├║ry – tradi─Źn├║ a┬ámodern├║ a to cestovan├şm, prostredn├şctvom ka┼żdodenn├Żch pr├şle┼żitost├ş pri objavovan├ş ─Ź├şnskej architekt├║ry a trad├şci├ş, ochutn├ívkou miestnej kuchyne a u─Źen├şm sa jazyka.

Hong Kong nie je len vstupn├Ż bod z ktor├ęho sa d├í nahliadnu┼ą do ─î├şny. Je to tie┼ż vzru┼íuj├║ce a rozmanit├ę miesto na┬á┼żivot. Hong Kong je koniec koncov jedn├Żm zo ┼ítyroch “├üzijsk├Żch tigrov” – jednou z popredn├Żch svetov├Żch ekonom├şk zalo┼żen├Żch na vedomostiach. Po prom├│cii m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą kari├ęru v prosperuj├║com odvetv├ş finan─Źn├Żch a profesion├ílnych slu┼żieb.

Ke─Ć┼że je toto mesto jednou z najviac husto ob├Żvan├Żch oblast├ş na svete, je nemo┼żn├ę op├şsa┼ą ┼żivot v Hongkongu bez oh─żadu na davy, preplnen├ę ulice a konkuren─Źn├Ż boj v cen├ích za ubytovanie. Av┼íak existuj├║ aj ─Ćal┼íie pozit├şva ako je kompaktn├í geografia, ─Źo v kombin├ícii s ├║─Źinn├Żm a relat├şvne nen├íkladn├Żm syst├ęmom verejnej dopravy znamen├í, ┼że je ─żahk├ę cestova┼ą a za┼żi┼ą rozli─Źn├ę aspekty ┼żivota v Hongkongu za kr├ítky ─Źas.

Akademick├Ż rok v Hongkongu m├í len dva semestre, jeden od za─Źiatku septembra do konca decembra a druh├Ż od polovice janu├íra do m├íja. Uz├ívierky prihl├í┼íok na univerzity v Hongkongu sa l├ş┼íia, ale pre v├Żu─Źbu za─Ź├şnaj├║cu v septembri s├║ zvy─Źajne od decembra do m├íja.

Od z├íujemcov o bakal├írske tituly sa o─Źak├íva, ┼że maj├║ ukon─Źen├ę stredo┼íkolsk├ę vzdelanie a z├şskali uspokojiv├ę v├Żsledky na v├Żstupnej sk├║┼íke zo strednej ┼íkoly (A-levels, maturity alebo SATs). Na verejn├Żch univerzit├ích v Hong Kongu sa vyu─Źuje v angli─Źtine, ─Źo znamen├í, ┼że je nutn├ę preuk├íza┼ą znalosti angli─Źtiny pred za─Źiatkom v├í┼ího ┼ít├║dia ÔÇô absolvova┼ą sk├║┼íku, ako je napr├şklad IELTS alebo TOEFL.

Akon├íhle V├ím bolo pon├║knut├ę ┼ítudijn├ę miesto, univerzita by mala zabezpe─Źi┼ą lok├ílneho sponzora pre va┼íu ┼żiados┼ą o v├şzum. Budete musie┼ą predlo┼żi┼ą formul├ír ┼żiadosti o v├şza ako aj doklad toto┼żnosti, doklad o svojich akademick├Żch kvalifik├íci├ích a finan─Źn├Ż v├Żpis (bu─Ć z vlastn├Żch finan─Źn├Żch prostriedkov, alebo ┬ániekoho, kto bude Va┼í├şm sponzorom).

Imigra─Źn├Ż ├║rad bude pravdepodobne ┼żiada┼ą ├║daje o tom, kde m├íte v ├║mysle ┼żi┼ą, zatia─ż ─Źo budete ┼ítudova┼ą v Hongkongu, tak┼że je najlep┼íie aby ste si v dostato─Źnom predstihu, a to bu─Ć prostredn├şctvom univerzity alebo samostatne vyh─żadali ubytovanie. V├Ą─Ź┼íinu v├şz je potrebn├ę ka┼żdoro─Źne obnovova┼ą. Treba na to pam├Ąta┼ą v─Źas (najmenej 4t├Ż┼żdne pred d├ítumom expir├ície).

┼ákoln├ę v Hongkongu sa l├ş┼íi v z├ívislosti od priebehu ┼ít├║dia a univerzity. ┼ákoln├ę sa v m├íji 2014 na vl├ídnych webov├Żch str├ínkach StudyinHongKong.edu.hk na v├Ą─Ź┼íine ┼ík├┤l pohybovalo v rozmedz├ş od HK $ 90,000 a HK $ 265.000 ro─Źne (cca. US $ 11.500 a┼ż 34,000).

K ─Ćal┼í├şm v├Żznamn├Żm v├Żdavkom patr├ş ubytovanie, ktor├ę sa pohybuje v┬ározmedz├ş od HK $ 15.000 a┼ż 45.000 ro─Źne (US $ 1,900 a┼ż 5,800) ak pl├ínujete zosta┼ą na vysoko┼íkolsk├Żch intern├ítoch. Ak uprednost┼łujete s├║kromn├ę ┼ít├║dio, vyjde v├ís to na HK $ 96000 na 180000 (12.600 US $ 23.000) ─Äal┼íie ┼żivotn├ę n├íklady sa odhaduj├║ na zhruba HK $ 50.000 (US $ 6400) za rok.

Vysok├ę ┼íkoly v Hongkongu maj├║ v┼íeobecne ve─żk├Ż z├íujem na tom aby pril├íkali zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov a ─Źasto pon├║kaj├║ ┼ítipendi├í, ktor├ę podporuj├║ najtalentovanej┼í├şch zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov. ┼átipendi├í pre zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov s├║ pon├║kan├ę vl├ídou Hongkongu. Hlavn├ę programy financovan├ę vl├ídou zah┼Ľ┼łaj├║:

 • The Hong Kong Special Administrative Region Government Scholarship: pon├║ka ocenenie v hodnote HK $ 80.000 (cca US $ 10.300.) ro─Źne pre zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov.
 • Post-sekund├írny vzdel├ívac├ş fond sa pon├║ka na podporu t├Żch, ktor├ş ┼ítuduj├║ na ├║rovni prv├ęho stup┼ła.
 • Hong Kong PhD Fellowship Scheme poskytuje finan─Źn├ę prostriedky pre talentovan├Żch medzin├írodn├Żch doktorandov v┬ásume ro─Źn├ęho platu 240.000 HK $ (cca. US $ 30.000) a pr├şspevku na konferencie a cestovanie v s├║vislosti s v├Żskumom v hodnote HK $ 10.000 (cca. US $ 1300) za rok, a to a┼ż na tri roky.

Zahrani─Źn├ş ┼ítudenti, ktor├ş pl├ínuj├║ ┼ítudova┼ą v Hongkongu by si mali by┼ą vedom├ş toho, ┼że existuj├║ obmedzenia t├Żkaj├║ce sa typov pr├íce na ─Źiasto─Źn├Ż ├║v├Ązok. Av┼íak, st├í┼że spojen├ę so ┼ít├║diom, ─Źiasto─Źn├ę ├║v├Ązky na akademickej p├┤de a letn├ę pr├ízdninov├ę pr├íce s├║ v┼íeobecne v poriadku. Ak je va┼íe v├şzum schv├ílen├ę mali by ste dosta┼ą tzv. ÔÇ×No Objection LetterÔÇť s podrobnos┼ąami o type zamestnania, ktor├ę m├┤┼żete po┼żiada┼ą zatia─ż ─Źo budete ┼ítudova┼ą v Hongkongu.

Zauj├şmav├ę fakty

 • Menou je honkongsk├Ż dol├ír (HK $).
 • Jedno z najhustej┼íie ob├Żvan├Żch miest na svete s rozlohou 1,098 kilometrov ┼ítvorcov├Żch a popul├íciou viac ako sedem mili├│nov.
 • Od roku 1997 Hong Kong existuje v r├ímci princ├şpu “jedna krajina, dva syst├ęmy” – ofici├ílne je s├║─Źas┼ąou ─î├şny, ale s vlastnou vl├ídou a menou.
 • Kantonsk├Ż a anglick├Ż jazyk s├║ ┼íiroko pou┼ż├şvan├ę a oba s├║ uzn├ívan├ę ako ofici├ílne jazyky.
 • Hong Kong International Commerce Centre je ┼ítvrt├í najvy┼í┼íia budova na svete s v├Ż┼íkou 484m.
 • Hong Kong je druh├ę najdrah┼íie mesto na svete.
 • Od roku 2011 slu┼żby predstavovali 93% HDP, pri─Źom medzi k─ż├║─Źov├ę odvetvia patria slu┼żby, vr├ítane importu a exportu, ve─żkoobchod a maloobchod, verejn├í spr├íva, finan─Źn├şctvo a pois┼ąovn├şctvo, nehnute─żnost├ş a profesion├ílne a podnikate─żsk├ę slu┼żby.

Univerzity v Hongkongu

 • CHUK (The Chinese University of Hong Kong)
 • The Hong Kong University of Science and Technology
 • City University of Hong Kong
 • Hong Kong Baptist University
 • The Education University of Hong Kong
 • The Hong Kong Polytechnics University
 • The University of Hong Kong
 • Hong Kong SueYan University
 • The Open University of Hong Kong
 • Lingnan University

V Hong Kongu je 13 Univerz├şt.

Zaujala V├ís mo┼żnos┼ą ┼ít├║dia v Hongkongu?

Kontaktujte nás!