Štúdium v Tilburg so StudyPlanet

Tilburg je mesto na juhu Holandska v provincii Severné Brabantsko. S počtom obyvateľov okolo 200 000 je druhým najväčším mestom provincie a zároveň je šiestym najväčším mestom Holandska. Nachádza sa tu viacero významných univerzít – Tilburg University, Avas University of Applied Sciences a Fontys University of Applied Sciences.

Tilburg University priťahuje vedcov z celého sveta.  Má asi 13 000 študentov, z čoho sú okolo 8% zahraniční študenti, percento sa každoročne zvyšuje. Inštitúcia má povesť výbornej vzdelávacej a výskumnej univerzity. V oblasti ekonómie bola v roku 2007 Fakulta ekonómie a manažmentu zaradená ako najlepšia v Európe podľa vestníka Európskej ekonomickej asociácie. V tomto roku bolo štúdium na TiasNimbas Business School University Executive MBA zaradené ako 11. najlepšie na svete podľa Financial Times.  V oblasti práva je Tilburg University zaradená ako najlepšia v Holandsku.

Vincent van Gogh navštevoval školu kráľa Willema II., kde sa študoval maliarstvo.

Univerzity v Tilburgu

Naši spokojní študenti

Holandsko ma vždy lákalo ako krajina. O jeho univerzitách som toho veľa nevedel. Dnes som rad že mám šancu tu žiť a študovať. Niekedy si treba nechať dobre poradiť.

Ivan, Eindhoven

Zaujala Vás možnosť štúdia v Tilburg?

Kontaktujte nás!