Štúdium v Odense so StudyPlanet

Odense je dánske mesto na ostrove Fyn, ktorého je správnym strediskom. S počtom 170-tisíc obyvateľov (2013) je tretím najväčším mestom Dánska.Názov mesta pochádza zo slov Odins Vi, teda Odinovo miesto, a odkazuje na severskú mytológiu. Je jedným z najstarších miest Dánska, v roku 1988 oslávilo 1 000 rokov od založenia. Rakva svätého Knuta bola v stredoveku obľúbeným pútnickým miestom.

Mesto leží v Odensskom zálive na Odensskej rieke (Odense Å). V Odense sa 2. apríla 1805 narodil slávny spisovateľ, básnik a rozprávkar Hans Christian Andersen. V jeho rodnom dome je dnes múzeum. Jeden dom v historickej časti mesta je prestavaný na Dom Hansa Christiana Andersena.

Naši spokojní študenti v Odense

V Dánsku študujem  2. rok v meste Odense na University of Southern Denmark. Štúdium v Dánsku je na vysokej úrovni, kvalitou neporovnateľné so štúdiom na Slovensku. Univerzita je moderne a technicky vybavená. Predmety sú zamerané najmä na získavanie praktických vedomosti a ich realizáciu v praxi prostredníctvom projektov. Dánsko je jednoducho výborná krajina ako na štúdium tak aj na život.

Anna, Odense

Zaujala Vás možnosť štúdia v Odense?

Kontaktujte nás!